Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


kandelabr
©BillionPhotos.com/fotolia

Pozycja seksualna - kandelabr

kandelabr
©BillionPhotos.com/fotolia

Kandelabr jest jedną z odmian pozycji na jeźdźca, w wersji odwróconej. Daje ona szansę zamiany ról partnerów – z aktywnej na bierną – bez konieczności zmiany ułożenia ciała. 

 

Kandelabr nazywany również włoskim żyrandolem, ze względu na ułożenie ciał kochanków podczas miłosnego zbliżenia przypomina kilkuramienny świecznik. Rozstawione ręce i nogi kobiety tworzą interesującą wizualnie formę.

Jak wygląda pozycja kandelabr

Mężczyzna leży ze złączonymi nogami na plecach a kobieta kładzie się na nim tyłem, opierając ręce i ugięte w kolanach nogi po jego bokach. Plecami może przylegać do torsu partnera lub wykonując ruchy frykcyjne unosić się na szeroko rozłożonych i wspartych ramionach. Najważniejsza w tej pozycji jest intensywna praca bioder, którymi kobieta może wykonywać serie ruchów w różnych kierunkach.

Wady i zalety włoskiego kandelabra

Kandelabr jest pozycją wymagającą od partnerki dobrej kondycji. Utrzymywanie całego ciężaru ciała na rękach i nogach to ciężka praca, dlatego warto go przenosić na miednicę. Jeżeli ciało kobiety jest o wiele masywniejsze od ciała partnera, stosunek w tej pozycji może być dla niego męczący.

 

Mocno wyeksponowane kobiece ciało daje wiele możliwości dla partnera. Tylko pozornie jest on w biernej i statycznej pozycji. Ma swobodne dłonie, którymi może pieścić szyję, piersi, brzuch i łechtaczkę partnerki. Warto wykorzystać w tym celu olejek do masażu. Chwytając za biodra partnerki przejmuje kontrolę i decyduje o intensywności pchnięć. Synchronizując ruchy bioder partnerzy wzajemnie nadają tempo miłosnemu zbliżeniu. Ona, opierając się na jednej ręce, drugą może masować łechtaczkę, co w połączeniu z intensywną stymulacją punktu G podczas penetracji daje bardzo intensywne doznania i w prosty sposób może doprowadzić ją do orgazmu.

 

Kandelabr to pozycja szczególnie polecana kobietom, które mają problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego. Może być ciekawym urozmaiceniem życia seksualnego. 

Więcej na temat seks pozycje seksualne orgazm
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49