Róże na talerzu

Romantyczna kolacja w domu – o czym warto pamiętać

Róże na talerzu

Pomysł na romantyczną kolację w domu to jedna z wielu opcji celebracji specjalnych uroczystości. Dzięki temu że jesteś tylko ty i partner, atmosfera jest wyjątkowa, bardzo intymna i swobodna. Nieważne czy poznaliście się niedawno czy jesteście ze sobą długi czas - wspólny posiłek przygotowany z myślą o ukochanej osobie to wyraz głębokich uczuć i troski.

 

Wyłączcie telefon i wszystkie inne urządzenia, które mogą rozpraszać uwagę. Poświęćcie ten czas tylko sobie. Dzieci zawieźcie do babci lub cioci. Stwórzcie romantyczne otoczenie nie tylko za pomocą zapalonych świec, ale również poprzez skoncentrowanie się wyłącznie na sobie.

Jedzenie na romantyczną kolację

Romantyczna kolacja przy świecach przychodzi od razu na myśl, gdy chcesz urządzić wyjątkowy wieczór z ukochaną osobą. Pamiętaj, żeby jedzenie nie było zbyt czasochłonne. Po spędzeniu całego dnia w kuchni, jedynym marzeniem wieczorem są ciepłe kapcie i sen. Dlatego zaplanuj potrawy proste ale np. wykwintne – jeżeli oboje takie lubicie. Najlepiej nie eksperymentować, tylko użyć sprawdzonych przepisów. Nic tak nie psuje wieczoru jak przypalone ciasto lub porażka podczas kulinarnych zmagań. Zbyt ciężkie jedzenie i duże porcje również nie są wskazane. Obfity posiłek spowoduje, że będziecie ospali. Zupy krem są idealne na tego typu okazje, są szybkie i smaczne. Lekka sałatka, lasagne, makaron z ulubionym sosem a na deser lody lub czekoladowe muffiny. Improwizuj i szalej, ale z głową. Jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby własnoręcznie coś upichcić, zamów gotowe. Poza tym pamiętaj, że jedzenie nie jest tutaj najważniejsze. Przygotuj dobre wino – jeżeli oboje lubicie – lub inny trunek w niecodziennej odsłonie, może kolorowe drinki lub poncz.

Wystrój i atmosfera na romantyczny wieczór

Zadbaj o dekoracje i własny wygląd. Jeżeli ten wieczór ma być wyjątkowy nie występuj w ubraniu, w którym ukochana osoba widuje cię na co dzień. Tutaj warto eksperymentować. Ale też pamiętaj – żeby było ci wygodnie. Komfort podczas takich spotkań to podstawa. Pomysł na romantyczny wieczór w domu to zazwyczaj świece, nastrojowa muzyka i pachnące olejki. Nie wbijaj się w ten schemat jeżeli ci on nie odpowiada. Zbyt jasną lampę możesz przykryć apaszką (pamiętaj, żeby żarówka była jak najdalej od materiału, by nie doszło do pożaru) – i nastrojowe oświetlenie gotowe – bez użycia świec. Miły zapach płynący z kuchni też wystarczy, jeżeli twój partner/partnerka nie jest fanem aromatycznych olejków czy kadzideł.

 

Pamiętaj, że dobry humor to element kluczowy wieczoru spędzonego w towarzystwie ukochanej osoby. Odłóżcie wszystkie problemy na bok. Cieszcie się wspólnie spędzonymi chwilami tu i teraz.


Więcej na temat randki
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00