©mikhail_kayl/Fotolia

Pierwszy raz – jak sprawić, aby pierwsza wspólna noc była wyjątkowa

©mikhail_kayl/Fotolia

Pierwszą noc razem można uprzyjemnić, dbając o to, aby nikt nie przeszkadzał przy zbliżeniu. Pachnąca pościel, dyskretna muzyka, przytłumione oświetlenie zwiększą komfort i umożliwią swobodniejsze prezentowanie własnego ciała przy partnerze. Antykoncepcja to konieczność, także podczas pierwszego razu.

 

Przebieg pierwszego stosunku to wspomnienie, które na zawsze pozostaje w pamięci kobiety i mężczyzny. To, co dzieje się w łóżku po raz pierwszy rzutuje na dalszy przebieg życia seksualnego i może potęgować pragnienie bliskości lub wywołać uraz psychiczny. Przygotowania do tej chwili są niezwykle ważne, nie powinno być tu miejsca na przypadek.

O czym warto pamiętać przed pierwszym razem

Przed pierwszą wspólną nocą warto się do niej przygotować emocjonalnie i zadbać o oprawę tego szczególnego wydarzenia:

 

  • przede wszystkim ważne jest przekonanie i chęć dzielenia się tą chwilą z wybraną osobą. Nie należy tego robić pod presją lub wbrew sobie lub z przypadkową osobą.
  • bardzo ważna jest szczerość parterów i przyznanie się sobie nawzajem do braku doświadczenia, co zmniejszy napięcie, ewentualne oczekiwania i nie będzie skutkować rozczarowaniami;
  • należy zadbać o odosobnione, komfortowe miejsce, w którym nie ma ryzyka, że ktoś nakryje kochanków, z czystą pościelą, dyskretnym oświetleniem i rozluźniającą muzyką;
  • trzeba zawsze pamiętać o zabezpieczeniu. Prezerwatywy powinny być nowe, z aktualną datą ważności, nie noszone wcześniej miesiącami w portfelu czy w schowku samochodowym. Warto wcześniej poćwiczyć nakładanie kondoma i dobrać właściwy rozmiar, odpowiadający długości członka i jego obwodowi u podstawy w stanie erekcji;
  • nie należy planować wymyślnych pozycji i technik rodem z Kamasutry – pierwszy raz może być dla partnerki dość bolesny. Wzajemne okazywanie sobie czułości i bliskości oraz zrozumienie potrzeb jest znacznie ważniejsze niż doświadczenie.

 

Ważna jest nie tylko higiena miejsc intymnych, ale także całego ciała. Nie należy jednak przesadzać z używaniem dezodorantów, perfum, wód po goleniu i balsamów zapachowych. Ich nadmiar może nie odpowiadać osobom z wrażliwym zmysłem powonienia, a skóra będzie zwyczajnie wydawać się nieprzyjemna w smaku, zbyt śliska i wilgotna. Depilacja to kwestia indywidualna, warto jednak zadbać o estetyczny wygląd ewentualnego owłosienia intymnego.

Czy pierwszy raz musi boleć i jak obfite jest krwawienie

Błona dziewicza jest raczej słabo unerwiona. Naderwanie jej podczas stosunku wiąże się zazwyczaj z niewielkim bólem, czasem określanym jedynie jako dyskomfort, oraz z minimalnym krwawieniem. Częste są sytuacje przerwania błony w wyniku głębokiej masturbacji, stosowania tamponów, irygacji pochwy czy wyczynowego uprawiania sportów, skutkujących rozciąganiem mięśni krocza. Przedłużająca się gra wstępna pociąga jednak za sobą ryzyko nadmiernego przekrwienia pochwy – zwiększa to wrażliwość oraz intensywność krwawienia. Mężczyzna nie powinien więc zbytnio spieszyć się z przystąpieniem do penetracji, ale powinien również zrezygnować z nadmiernie długich pieszczot łechtaczki i wejścia do pochwy. Najlepiej zacząć współżycie od pozycji misjonarskiej, lekko ugiąć nogi w kolanach i podłożyć pod pośladki poduszkę. Oś długa pochwy będzie pokrywać się wówczas z kierunkiem napierania na nią penisa, co ułatwi szybsze przebicie napiętej błony dziewiczej. Krew nie wydobywa się z pochwy zbyt obficie, po stosunku wystarczy przemyć okolicę krocza ciepłą wodą. Ewentualne krwawienie, przedłużające się powyżej 2 godzin, warto skonsultować z lekarzem, występuje ono jednak dość rzadko.

Więcej na temat pozycje seksualne
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05