Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


Noc poślubna
Image by LifetimeStock.com

Noc poślubna – zmysłowo i romantycznie

Noc poślubna
Image by LifetimeStock.com

Noc poślubna odbywa się zwykle kilka dni po ślubie. Pary coraz rzadziej utrzymują czystość do ślubu, jednak niezależnie od tego, należy zadbać o wyjątkową atmosferę. Na noc poślubną dobrze przygotować kadzidełka, lampkę szampana i owoce podkręcające poziom testosteronu.

Kiedy odbywa się noc poślubna?

Zwykle noc poślubna zaczyna się po zakończonych poprawinach lub jeszcze później. W dzień wesela para młoda towarzyszy gościom, a zabawa najczęściej przeciąga się do białego rana. Jeśli organizowane są poprawiny, oczekiwanie na noc poślubną jeszcze bardziej się wydłuża. Romantycznej nocy nie sprzyjają również duże dawki alkoholu, przemęczenie, podróż poślubna tuż po weselu. W praktyce około trzy dni po ślubie, kiedy para zdoła odespać nieprzespane noce i odpocząć, znajduje czas na „noc poślubną”. Wyniki sondażu przeprowadzonego przez serwis news.com.au pokazują, że 48% małżonków kochało się w pierwszą noc po ślubie.

Noc poślubna to niekoniecznie pierwsza konsumpcja związku

Kiedyś noc poślubna kojarzyła się z utratą dziewictwa. Dziś zdarza się to rzadko. Jeśli kobieta jest dziewicą, nocy poślubnej towarzyszy dodatkowy stres. Większość par była przed ślubem w kilkuletnich związkach, często razem mieszkali, zdarza się nawet, że mają dziecko. W takich przypadkach noc poślubna nie kojarzy się z nowością, podekscytowaniem, oczekiwaniem.

O czym pamiętać w noc poślubną?

Niezależnie od tego, czy para współżyła ze sobą przed ślubem, czy nie należy zadbać o romantyczną atmosferę. Wzajemny masaż i kąpiel, pozwolą poczuć magię chwili. Sprawdzą się świeże płatki róż, świece, lampka szampana, olejki do masażu. Owoce, które zawierają składniki podkręcające poziom testosteronu, odpowiedzialnego za popęd seksualny, to: truskawki, winogrona, melon. Warto wykorzystać czekoladowy krem lub miód, którym można posmarować ciało – swoje lub partnera. Niezwykle ważny jest wybór samego miejsca na noc poślubną. Dobrze, aby młodzi zadbali o intymną atmosferę, której nie sprzyja towarzystwo innych osób w pobliżu. Ważny jest flirt, spojrzenia, pocałunki. Warto wykorzystać zapach kadzidełek – zapachy, które uważa się za intensyfikujące doznania seksualne, to m. in. lawenda, drzewo sandałowe i jaśmin. W zrelaksowaniu się pomoże ulubiona muzyka – świetnym pomysłem jest wcześniejsze zgranie ulubionych piosenek, ważnych utworów, które przywodzą na myśl istotne chwile. Bielizna powinna być zmysłowa i delikatna. Może to być np. koronkowy gorset i pas do pończoch, koszula nocna eksponująca walory świeżo upieczonej małżonki czy oryginalny komplet bielizny.

Więcej na temat seks małżeństwo
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04