Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


Leżąca kobieta z ręką w bieliźnie.
©Kaspars Grinvalds/fotolia

Sztuka masturbacji – odpowiedni nastrój, gadżety

Leżąca kobieta z ręką w bieliźnie.
©Kaspars Grinvalds/fotolia

Jak zaspokoić własne potrzeby erotyczne i osiągnąć orgazm: wprowadź się w pozytywny nastrój kąpielą lub filmem erotycznym i ułóż w wygodnej pozycji. Skupiaj się na strefach erogennych. Pieszcząc je możesz pomagać sobie wibratorem, kulkami gejszy, lubrykantem.

 

Masturbacja (onanizm) jest naturalnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego poprzez zaspokojenie własnych potrzeb. Pieścić można się w samotności lub na oczach partnera wzrokowca, jako element gry wstępnej. Masturbacja jest też sposobem na cieszenie się z seksualności przed inicjacją seksualną, dla osób nie gotowych jeszcze na współżycie. Należy jednak uważać, by nie uzależnić się od onanizmu na rzecz prawdziwych relacji z partnerem.

Jak się podniecić samemu, żeby osiągnąć orgazm: stwórz odpowiedni nastrój

 • Zatroszcz się o atmosferę, wygodę, komfort. Rób to, gdy jesteś sama w domu, zamknij drzwi na klucz, wyłącz telefon. Weź ciepłą kąpiel, użyj pachnącego masła do ciała, napij się wina. Włącz nastrojową muzykę, zapal świece zapachowe, włóż coś, w czym bardzo się sobie podobasz.
 • Przygotuj gadżety. Przyda się ładnie pachnący lubrykant, wibrator, kulki gejszy, piórko, satynowa przepaska na oczy, czasopismo erotyczne, film erotyczny, który znasz i lubisz, duże lustro ustawione obok łóżka, w którym możesz zobaczyć swoje ciało i jego reakcje.
 • We wprowadzeniu się w nastrój podniecenia pomoże snucie fantazji erotycznych lub oglądanie filmu. Dotykaj wszystkich wrażliwych miejsc w różny sposób i przekonuj się, jak reagujesz na dotyk. Nie skupiaj się jedynie na łechtaczce, punkcie G i sutkach – spróbuj odkryć pozostałe strefy erogenne i poznać siebie. Używaj jednego palca, dwóch lub całej dłoni i zmieniaj ręce. Ugniataj, szczyp, naciskaj, głaszcz i łaskocz naprzemiennie wnętrze pochwy.
 • Ruszaj się w sposób charakterystyczny dla uprawiania seksu z partnerem, kołysz biodrami, ocieraj się o łóżko, zmieniaj tempo ruchów. Nie zapominaj o głębokich oddechach.
 • Próbuj różnych technik, aby poznać reakcje swojego organizmu i umieć doprowadzać się do różnego rodzaju rozkoszy: osiągać intensywny orgazm oraz spokojniejszy, bardziej łagodny.

Jak się masturbować, będąc dziewicą?

Ryzyko przerwania błony dziewiczej występuje nie tylko podczas masturbacji, ale także w trakcie używania tamponów. Intensywna masturbacja bez użycia gadżetów czy przedmiotów nie powinna skutkować przerwaniem błony.

Korzyści płynące z masturbacji

Oprócz chwili przyjemności, dzięki masturbacji zakończonej orgazmem:

 • masz lepsze samopoczucie, jesteś zrelaksowana, odprężona, łatwiej ci zasnąć,
 • poprawiasz ukrwienie całego organizmu oraz jędrność skóry,
 • poznajesz swoje ciało, masz świadomość swoich najwrażliwszych stref erogennych oraz tego, co najlepiej na ciebie działa i możesz wykorzystać to podczas zbliżeń z partnerem, poprawiając wspólne pożycie,
 • jesteś w stanie sama sprawić sobie przyjemność, dbając tylko o siebie i skupiając się na własnych potrzebach, bez obaw o to, czy partnerowi będzie dobrze lub czy nie zajdziesz w ciążę.
   

   

 • Lubisz dominację i głęboką penetrację? Oto pozycja na byka: opis, wady i zalety.
 • Urozmaić wasze życie seksualne! Seks po ślubie: jak zaskoczyć męża w łóżku.
 • Urozmaicenie pozycji na pieska? Pozycja na renifera: opis, wady i zalety.

Więcej na temat orgazm masturbacja
Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49