para uprawiająca pieszczoty w łóżku
© JackF/Fotolia.com

Jak pieścić partnera: poznaj męskie strefy erogenne

para uprawiająca pieszczoty w łóżku
© JackF/Fotolia.com

Erogenne strefy u mężczyzny znajdują się w wielu miejscach ciała. Parterowi spodoba się pieszczenie uszu i szeptanie do nich, a także dotykanie pośladków.

 

Obdarzając partnera czułościami, obserwuj jego reakcje. Jeden mężczyzna może lubić pieszczoty sutków, a innemu sprawi to ból. Komunikujcie się w czasie pieszczot – dostarczycie sobie dużą ilość przyjemnych doznań erotycznych.

Strefy erogenne mężczyzny – głowa, plecy i ramiona

Usta mężczyzny są bardzo czułe na dotyk. Panowie uwielbiają np. podgryzanie warg. Ogromną przyjemność sprawiają im też namiętne pocałunki.

 

Uszy to wrażliwa na dotyk część ciała mężczyzny, choć nie każdy się do tego przyznaje. Będąc blisko, można lekko dmuchnąć w ucho kochanka. Przyspieszony oddech partnerki to sygnał dla mężczyzny, że jest jej dobrze.

 

Opowiadanie czułym głosem o tym, co za chwilę chce się zrobić, podnieci partnera. Jedni panowie lubią czułe słówka, inni mówienie o pikantnych zabawach. Zależy to m.in. od ich nastroju.

 

Większości panów podoba się przeczesywanie włosów palcami i masowanie skóry głowy. Głaskanie po karku i po linii włosów też sprawia im przyjemność. Niektórzy mężczyźni lubią, intensywne doznania np. ciągnięcie za włosy lub energiczne drapanie po głowie.

 

Dotykanie twarzy to kwestia do ustalenia. Głaskanie skroni i całowanie powiek oraz policzków może, ale nie musi odprężać.

 

Strefą podatną na pieszczoty jest szyja. Mężczyźni lubią zwłaszcza, kiedy kobieta przesuwa rękoma po przestrzeni pomiędzy jabłkiem Adama a żuchwą.

 

Przechodząc do pieszczot ramion i pleców warto nawilżyć dłonie. Można nanieść na nie balsam do ciała lub olejek do masażu. Dłonie będą wtedy łatwiej przesuwały się po skórze mężczyzny. To zwiększy przyjemne doznania np. podczas masażu pleców. Partnerowi spodoba się też głaskanie lub przesuwanie języka wzdłuż linii kręgosłupa.

Strefy erogenne mężczyzny – sutki, stopy, pośladki i odbyt

Niektórzy panowie lubią, kiedy ssie się, a nawet podgryza brodawki sutkowe. Innym sprawia to ból, dlatego dobrze jest porozmawiać na ten temat.

 

Strefa erogenna u mężczyzn to także stopy, a zwłaszcza podeszwy i przestrzeń między palcami. Czułe na dotyk są także pośladki. Im bliżej odbytu, tym są bardziej unerwione. Dotykanie mężczyzny w tych miejscach szybko zwiększy jego podniecenie.

 

Seksuologowie twierdzą, że punkt G u panów jest położony między kroczem a odbytem i można go poznać po niewielkim wgłębieniu. Stymulacja tej okolicy przed orgazmem dodatkowo pobudzi partnera.

Strefy erogenne mężczyzny – genitalia

Najwięcej miejsc podatnych na pieszczoty skupione jest wokół genitaliów. Najbardziej wrażliwa na dotyk część męskiego ciała to penis. Rozkosz sprawiają delikatne pieszczoty główki penisa, czyli żołędzi i wędzidełka znajdującego się na spodzie penisa. Wielu mężczyzn podniecają pieszczoty oralne tych stref.

 

W czasie erekcji z penisa zsuwa się napletek. Odsłania on wieniec penisa, który jest bardzo wrażliwy na dotyk.

 

Mężczyźni bardzo lubią też masowanie lub całowanie jąder.


Więcej na temat orgazm libido
Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41