Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


dilda
Flickr/Christina Xu/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Dilda: gadżety erotyczne dla niej i dla niego

dilda
Flickr/Christina Xu/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Dildo to sztuczny penis. Jest erotycznym gadżetem wykorzystywanym do penetracji. Przy użyciu dilda kobieta sama lub z partnerem może symulować stosunek seksualny. Wśród rodzajów sztucznych penisów znajdują się np. dilda analne lub dilda strap-on.

 

Dildo ma falliczny kształt i jest pozbawiony wibrującego mechanizmu, który zapewnia samoczynne poruszanie się urządzenia. Ta cecha odróżnia dildo od wibratora (przeznaczonego przede wszystkim do zewnętrznej stymulacji). Dildo wprowadza w ruch osoba, która go używa. Daje to możliwość kontroli i wykonywania stymulacji w indywidualnym tempie. Dzięki temu, że dildo nie posiada układu elektromechanicznego jest dyskretny i nie wydaje żadnych dźwięków. Użycie sztucznego penisa pozwala doświadczyć doznań bliskich naturalnym pieszczotom z partnerem.

Strap-on, dilda analne, dilda dwuosobowe, czyli jaki rodzaj dilda wybrać?

Na rynku dostępne są dilda o wielu kolorach, kształtach i wykonane z różnych materiałów, np. silikonu medycznego, hartowanego szkła lub gumy. Wybierając dildo należy rozróżniać dwa rodzaje sztucznych penisów – analne i waginalne. Ze względu na różne potrzeby kobiet dildo analne wykonywane jest z różnym stopniem twardości. Twardsze dilda sprawdzają się u entuzjastek dociskania punktu G. Wersja bardziej miękka jest gadżetem dobrym do wspólnych zabaw z partnerem. Łatwo odgina się razem z ciałem i nie powoduje dyskomfortu. Dilda analne są mniejsze niż dilda waginalne, występują w postaci zatyczek lub koralików analnych. Wywołują doznania pod wpływem ruchu. Dostępne są także dilda dwuosobowe. Są długie i dwustronne, mogą być używane przez dwie kobiety jednocześnie. Specjalnym rodzajem dilda dwuosobowego jest strap-on. Strap-on to sztuczny członek przymocowany do pasa lub majtek. Za jego pomocą kobieta może odgrywać rolę dominującą w trakcie stosunku. Strap-on jest dwuosobowy, ponieważ w wielu wersjach ma także zamocowane mniejsze dildo od wewnętrznej strony pasa.


Więcej na temat erotyka masturbacja libido
Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59