Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


zmartwiony mężczyzna z poduszką
Flickr/Vic/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Opóźnij swój wytrysk i w pełni ciesz się seksem

zmartwiony mężczyzna z poduszką
Flickr/Vic/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Sposoby na opóźnienie wytrysku pomogą ci wydłużyć stosunek seksualny. Ćwiczenia, masaże, farmaceutyki pozwolą ci pozbyć się szybkiego wytrysku.

Na czym polega przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk, czyli PW to zaburzenie seksualne, które skraca czas trwania stosunku. Ejakulacja występuje już po minimalnej stymulacji seksualnej. Mężczyzna ma wytrysk wcześniej, niż tego chce (przed rozpoczęciem penetracji lub zaraz po jej rozpoczęciu). PW jest powodem wielu frustracji u obojga partnerów.

 

Nie jesteś jedyną osobą, która pragnie się uporać z przedwczesnym wytryskiem. Dolegliwość ta jest bardzo powszechna. Problem PW dotyczy około 30-40% męskiej populacji na świecie. Obejmuje nie tylko młodych i niedoświadczonych mężczyzn, ale także dojrzałych panów, którzy od długiego czasu prowadzą aktywne życie seksualne.

5 sposobów na to, jak skutecznie opóźnić wytrysk

Wyleczyć można około 90% przypadków przedwczesnego wytrysku. Oto 5 najbardziej popularnych metod:

 

1. farmakoterapia – środki zażywane stale lub doraźnie opóźniają wytrysk i pozwalają go kontrolować. Leki dostępne są bez recepty i zwykle zażywa się je na 1 lub 2 godziny przed aktywnością seksualną. Za kontrolę wytrysku odpowiedzialny jest układ nerwowy. Neuroprzekaźniki takie jak dopamina i serotonina pełnią ważne funkcje w procesie wytrysku. Dopamina wyzwala orgazm, a serotonina odpowiada za jego zahamowanie. Niski poziom serotoniny i podwyższona wartość dopaminy powodują przedwczesny wytrysk, dlatego tak ważne jest uregulowanie ich poziomu. Leki z grupy SSRI (selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny) wpływają na unormowanie serotoniny i dopaminy. Do grona tych leków należy dapoksetyna – lek działa już po pierwszym zażyciu. Dapoksetynę stosuję się 1 raz na dobę, a jej dawka początkowa to 30 mg. .

 

2. kremy i żele – ich zadaniem jest znieczulenie żołędzi prącia i osłabienie wrażliwości na dotyk. Preparaty te zawierają lidokainę. Aplikuje się je na 20-30 minut przed stosunkiem (nie wcześniej, ponieważ może to powodować zaburzenia wzwodu). Możesz zwiększyć skuteczność leku, jeśli po zaaplikowaniu preparatu założysz prezerwatywę. Pamiętaj jednak, aby zdjąć ją i usunąć resztę żelu zanim rozpoczniesz stosunek;

 

3. masturbacja – ćwiczenia masturbacyjne wykonuj sam lub z partnerką, dzięki nim opóźnisz swój wytrysk, a czas stosunku wydłuży się. Trening masturbacyjny polega na zróżnicowanym tempie pieszczot. Rozpoczynamy szybko, próbując doprowadzić do erekcji, gdy jesteśmy blisko, zwalniamy tempo, zmniejszamy siłę ucisku i dajemy partnerowi ochłonąć. Po chwili powtarzamy ćwiczenie.

 

4. metoda STOP&GO – technika ta polega na zaprzestaniu wszelkiej stymulacji w chwili, gdy zbliża się wytrysk. W momencie, kiedy podniecenie opadnie, należy rozpocząć stosunek od początku. Metoda ta daje mężczyźnie świadomość, w jaki sposób działa jego organizm i pozwala wyrobić odpowiednie ruchy, które wydłużą czas seksu.

 

5. metoda APE (Anti Premature Ejaculation), czyli ćwiczenia na przedwczesny wytrysk – to zestaw ćwiczeń indywidualnych dla mężczyzny lub dla obojga partnerów. Wystarczy kilka seansów, aby odzyskać kontrolę nad swoim wytryskiem. Do ćwiczeń takich należą:

 

  • masaże – każdego dnia, sam lub z pomocą partnerki, masuj 2 punkty swojego ciała, pierwszy znajduje się w połowie mostka (na wysokości brodawek sutkowych), a drugi położony jest z tyłu na lewym udzie, w miejscu nerwu kulszowego (odległość równa 4 palcom od zgięcia kolanowego). Te punkty odpowiadają za czas wytrysku. Przy częstym masowaniu stają się mniej czułe, przez co ejakulacja pojawia się później. Masaż jednego punktu powinien trwać do 5 minut.
  • sterowane wyobrażenia – na to ćwiczenie wybierz porę dnia, w której możesz się rozluźnić i masz możliwość położyć się w wygodnym miejscu. Na początek spróbuj się wyciszyć, weź kilka głębokich oddechów. Teraz uruchom swoją wyobraźnię. Pomyśl o sytuacji, w której zaczyna pojawiać się twój problem. Pozwól, by wszystko przebiegało według twoich pragnień, dokładnie tak, jakbyś tego chciał. Ważne, byś wszystko widział w szczegółach, liczy się każdy detal.

 

Przypominaj sobie ciepło i zapach skóry, wizualizuj sobie zachowania partnerki. Myśl o stosunku od gry wstępnej do końca. Zacznij delikatnie i powoli poruszaj się. Kiedy czujesz, że zbliża się wytrysk, przerywaj swoje myśli i zatrzymuj się. Kiedy podniecenie opadnie, znowu daj się ponieść fantazji. Nadchodzący wytrysk możesz powstrzymać przez uniesienie bioder i wysunięcie się z pochwy. Zaciśnij mięśnie brzucha i staraj się myśleć o partnerce. Utrzymaj ten stan przez chwilę. Możesz też przez 3 minuty w trakcie stosunku lekko uciskać palcami miejsce pomiędzy kroczem a odbytem.

 

Aby wyleczyć przedwczesny wytrysk należy podjąć konkretne kroki, działając samodzielnie lub z partnerką. Jeśli te próby są niewystarczające, należy udać się do gabinetu lekarza – seksuologa, psychologa lub urologa. Pokonaj przeszkody i ciesz się udanym życiem erotycznym.

Więcej na temat pozycje seksualne orgazm
Przeładuj

Czy Agnieszka Kaczorowska zdecydowała się na karmienie piersią? Wiemy!

zobacz 01:23