Zakochani mają zamiar pocałować się
©olly/fotolia

Sztuka całowania: pocałunki suche i z języczkiem

Zakochani mają zamiar pocałować się
©olly/fotolia

Pocałunek jest czynnością bardziej złożoną i skomplikowaną niż mogłoby się wydawać. Nauka zajmująca się badaniem całowania to filematologia. Różne rodzaje pocałunków pozwalają uniknąć monotonii, ułatwiają osiągnięcie rozkoszy przy stosunku seksualnym i mogą stać się elementem gry wstępnej.

Pocałunek suchy, z języczkiem i intensywny, czyli rodzaje pocałunków

  • pocałunek suchy – jest jednym z bardziej niewinnych rodzajów pocałunku. Wykonywany jest z zamkniętymi ustami. W trakcie suchego pocałunku przez krótką chwilę delikatnie dotykają się tylko wargi partnerów. Suchy pocałunek może być jednorazowy lub kilkakrotny – wówczas wagi muskają się więcej niż jeden raz. Pocałunek nazywany jest suchym, nawet jeżeli w trakcie całowania wargi są zwilżone. Suchy pocałunek jest zwykle wstępem do pocałunku z języczkiem.
  • pocałunek z języczkiem – to klasyczny rodzaj głębokiego francuskiego pocałunku. W trakcie całowania wargi są rozchylone, a usta lekko otwarte. Pocałunek polega na wsuwaniu języka do ust partnera. Języki spotykają się niejako w połowie drogi i obejmują się kolistymi ruchami. Pocałunek trwa od kilku do kilkunastu sekund, zależnie od upodobań partnerów. Pocałunek francuski jest elementem gry wstępnej oraz stosunku seksualnego.
  • pocałunek intensywny – jest bardziej gwałtowną i drapieżną odmianą pocałunku francuskiego. Partnerzy całują się i wymieniają dotyk językami, jednak tempo pocałunku jest znacznie szybsze niż w przypadku tradycyjnego pocałunku z języczkiem. Ponadto pocałunkowi intensywnemu towarzyszy przygryzanie i ssanie warg partnera.
  • pocałunek spinający – w tym rodzaju pocałunku jeden z partnerów otacza swoimi ustami wargi drugiego. Pocałunek polega na zaciskaniu i rozluźnianiu ucisku.
  • pocałunek amerykański – polega na delikatnym ssaniu warg. Partner ssie górną wargę partnerki, a ona pieści jego wargę dolną. Pocałunek daje dużą dawkę przyjemności kobietom, ponieważ na górnej wardze kobiecych ust znajdują się nerwy, które połączone są z łechtaczką.

pocałunek prowokujący – ten rodzaj pocałunku ma za zadanie sprowokowanie partnera do zwrócenia na nas uwagi. Pocałunek składany jest spontanicznie i znienacka na najmniejszym palcu dłoni. Pieszczota silnie stymuluje zmysły. Oprócz pocałunku dopuszczane jest ssanie i lizanie.


Więcej na temat miłość randki
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00