Zakochani siedzą na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com

6 zalet bycia z młodszym mężczyzną

Zakochani siedzą na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com

Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.

 

Podziel swój wiek przez 2, a następne dodaj do wyniku 7. Ile wyszło? Właśnie taka według zachodnich standardów powinna być dolna granica wieku twojego partnera. Z pewnością nie dzieje się tak bez powodu – związek z młodszym mężczyzną ma wiele profitów.

Plusy związku z młodszym mężczyzną

  • Seks, seks, seks! – mężczyźni osiągają swoją szczytową seksualną formę w okolicach dwudziestki, kiedy to produkcja testosteronu jest największa. Z kolei kobiety mają swoje najlepsze momenty w okolicy trzydziestki-czterdziestki. Młodszy facet ma ogólnie więcej energii i większą ochotę na to, by eksperymentować i próbować nowych rzeczy (nie tylko w łóżku, ale tam także). Wypróbowywanie nowinek zwiększa produkcję dopaminy, a to zwiększa pragnienie do spędzania razem czasu.
  • Urozmaicone randki – młodsi mężczyźni, jak już wspomniano wyżej, lubią próbować nowych rzeczy. Dlatego też randki z nimi często nie są klasycznymi romantycznymi kolacjami, ale raczej smakowaniem życia na różne sposoby. Jednego dnia weźmie cię na spacer, innego wyciągnie na bungee. Kreatywne randki sprawią, że długo nie będziecie sobą znudzeni.
  • Inspiracja – młodszy facet jest wulkanem energii, która jednocześnie inspiruje. Kiedy twój partner jest aktywny, działa, stara się realizować swoje marzenia, ty… zaczynasz robić to samo.
  • Wygląd – młodsi mężczyźni krótko mówiąc dbają o siebie, swój wygląd i są atrakcyjniejsi. Ich wygląd jest ważny dla nich samych, ale także i dla partnerki, bo to podsyca namiętność w związku.
  • Chęć do nauki – mówi się, że nie nauczysz starego psa nowych sztuczek. Może to nieładne porównanie, ale bardzo trafne. Starszy partner ma już swoje przyzwyczajenie, przywary, nawyki, których trudno będzie się pozbyć, a i to z optymistycznym założeniem, że druga osoba wyrazi wolę współpracy. Młodszy mężczyzna sam zechce się uczyć i będzie uważny na twoje sugestie.
  • Mniej bagażu – nie jest niczym nowym, że im jesteśmy starsi, tym większy bagaż doświadczeń. Młodszy mężczyzna oznacza, że jest mniej doświadczony i prawdopodobnie spotkało go mniej rozczarowań w przeszłości, a dzięki temu będzie z tobą bardziej szczery i otwarty. Nie miał jeszcze czasu, żeby się sparzyć wiele razy. Poza tym mniejsze doświadczenie oznacza także, że mniej było przed tobą byłych, z którymi mogłabyś się porównywać, a także prawdopodobnie nie ma dzieci z poprzedniego związku.
 

Więcej na temat miłość problemy w związku
Przeładuj

Kuchnie gwiazd. Minimalizm u Siwiec, przepych u Przetakiewicz. A Szelągowska? Połączyła dwa nietypowe kolory

zobacz 00:55