Zakochana para siedzi na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com

Wady związku z młodszym partnerem

Zakochana para siedzi na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com

Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami.

Wady związku z młodszym mężczyzną

  • Różnice w stylu życia – nie zdziw się, jeśli co jakiś czas (oby jak najrzadziej) zechce wziąć wolne i posiedzieć z kumplami, których traktuje jak braci. Poza tym – pewnie nie przełkniesz tego łatwo – 10 lat różnicy jest już właściwie zmianą pokoleniową, wasze dzieciństwa były kompletnie inne i czasem może być wam trudno znaleźć wspólny język. Ty jeszcze chodziłaś po drzewach, a on urodził się z telefonem pod pachą i od razu wrzucił selfie na instagrama? Oczywiście to się może udać, ale od razu musisz wiedzieć, że będą kłopoty.
  • Presja – młodszy mężczyzna może czuć się osaczony, ponieważ nie czuje, że już nadszedł jego czas na poważne deklaracje i decyzje. Nie jest jeszcze gotowy na to, żeby wziąć odpowiedzialność za partnerkę np. decydując się na ślub. Bardziej może mu odpowiadać po prostu bycie parą i pełnienie roli chłopaka, a nie mężczyzny, narzeczonego czy męża.
  • Jeszcze większa presja, czyli tykający zegar biologiczny – być może twój już tyka, ale jego niekoniecznie. Kobiety odczuwają potrzebę założenia rodziny szczególnie między 20. a 30. rokiem życia. U mężczyzn pojawia się ona kilka lat później, więc jeśli w dodatku twój facet jest od ciebie młodszy, pozostaje mieć nadzieję, że jest wyjątkiem potwierdzającym regułę albo cierpliwie czekać na obudzenie instynktu ojcowskiego.
  • Pieniądze – prozaiczna sprawa, ale z czasem staje się coraz istotniejsza. Młodszy mężczyzna prawdopodobnie będzie miał niższe stanowisko od twojego, ponieważ ma mniejsze doświadczenie i być może wciąż się kształci. O ile nie jest jeszcze wolnym ptakiem-studentem, który żyje ze stypendiów lub pieniędzy od rodziców. Na początku może ci to nie przeszkadzać, ale jeśli wasz związek przerodzi się w coś poważniejszego i trwalszego, na dłuższą metę może być to dla ciebie ciężarem.
  • Ostracyzm społeczny – jeśli angażujesz się w związek z młodszym mężczyzną, po prostu musisz się przygotować na to, że ludzie mogą krzywo na was patrzeć. Niektórzy mogą pomyśleć, że chcesz sobie coś udowodnić tym związkiem, inni, że to twój partner potrzebuje mamuśki, a nie dziewczyny. Ludzie bywają podli, więc zawczasu przygotujcie się na to i… róbcie swoje. Złośliwe komentarze nie powinny decydować o waszym szczęściu.

Każdy związek – z młodszym czy starszym mężczyzną – przechodzi pewne kryzysy i boryka się z wieloma trudnościami. Nie zniechęcaj się i jeśli naprawdę ci zależy na waszej relacji, na pewno znajdziesz wspólnie z partnerem sposób, żeby problemy rozwiązać.

 

Więcej na temat miłość problemy w związku
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49