Mężczyzna grający w paintball na specjalnym polu do gry
©dbunn/Fotolia

Co robić na wieczorze kawalerskim?

Mężczyzna grający w paintball na specjalnym polu do gry
©dbunn/Fotolia

Aby wieczór kawalerski był czymś innym niż tylko zwykłe spotkanie kolegów przy piwie, świadek musi zadbać o wyjątkową atmosferę imprezy i wcześniej zaplanować rozrywki. Warto mieć przygotowane różne scenariusze na wypadek zmiany składu uczestników czy załamania pogody.

 

Organizacja wieczoru kawalerskiego to nie tylko postawienie na stole skrzynki piwa i paczki czipsów. Aby jeden z ostatnich wieczorów, które przyszły pan młody spędzi bez swojej wybranki, był udany, warto wcześniej przygotować szereg gier i zabaw. Umilenie spędzonego wspólnie z kumplami czasu to zadanie dla świadka. Żeby ułatwić mu pracę, zebraliśmy poniżej ciekawsze rozrywki na wieczór kawalerski:

 

 • Męski weekend w wynajętym domku w leśnej głuszy. A do kompletu grill z dużą ilością mięsnych przysmaków i łowienie ryb. O dużej ilości piwa nie trzeba wspominać.
 • Paintball, ścianka wspinaczkowa, tor kartingowy, strzelnica, park linowy, skoki na bungee – co najbardziej odpowiada całemu towarzystwu.
 • Wieczór pokerowy lub brydżowy bądź turniej w kręgle.
 • Mecz ulubionej drużyny sportowej, a następnie wyprawa do klubu.

 

Jeżeli to nie wystarczy, możemy uatrakcyjnić wieczór kawalerski następującymi śmiesznymi zabawami:

 

 • Piwna rosyjska ruletka. Ustawiamy uczestników tyłem i mocno wstrząsamy jedną z puszek piwa. Odwracają się, rozdajemy im puszki i każdy z nich otwiera jedną na swojej głowie.
 • Flip cup. Gra, która pochodzi z amerykańskich college'ów. Dzielimy zawodników na 2 drużyny i ustawiamy na stole w 2 rzędach kubki z piwem w ilości równej uczestnikom zabawy. Na dany sygnał zaczynamy z jednej strony: zadanie polega na jak najszybszym wypiciu zawartości plastikowych kubków przez którąś z drużyn, a każdy zawodnik musi po opróżnieniu zawartości swojego kubka postawić go na stole i pstryknąć go palcami, aby wylądował do góry dnem. Wtedy może zacząć następna osoba.
 • Zadania do wykonania. Świadek gromadzi ciekawe polecenia dla gości na pojedynczych karteczkach. Za niewykonanie któregoś z wylosowanych zadań, trzeba wypić kieliszek. Powinny się tu znaleźć czynności, które wywołają dużo śmiechu i sprowokują dalszy rozwój wydarzeń, jak na przykład zaproszenie na drinka do rozbawionego towarzystwa sąsiadki czy zatańczenie góralskiego tańca.

   

 • Gry na imprezę dla dorosłych integrują. Gry na imprezę dla dorosłych
 • Zabawy na wieczór panieński powinny być szalone. Zabawy na wieczór panieński.
 • Uzależnienie od internetu ma wiele postaci. Uzależnienie od gier komputerowych w internecie.
 • Power bank to fajny prezent dla dziewczyny. Fajne gadżety na prezent dla dziewczyny.

Więcej na temat małżeństwo rozwój osobisty
Przeładuj

Eurowizja 2020: Kto pojedzie z Polski? Oto wszyscy kandydaci!

zobacz 00:50