Para zakochanych śmieje się spędzając razem czas.
©sasamihajlovic/stock.adobe.com

W związku potrzebna jest zabawa

Para zakochanych śmieje się spędzając razem czas.
©sasamihajlovic/stock.adobe.com

Udany i szczęśliwy związek, to coś do czego dąży każda para. Jedny z jego nieodłącznych elementów, o których często się zapomina jest zabawa. Choć bywa, że osoby, które chętnie jej się oddają traktowana są jako nieodpowiedzialne czy niepoważne, to najczęściej właśnie one są najszczęśliwsze.

 

Ważne, aby znaleźć czas w związku na rozrywkę. Istotna jest szczególnie ta zabawa, która jest dzielona z partnerem.

 

Zabawa buduje udany związek

 

Wiele osób uważa, że zabawa jest potrzebna tylko dzieciom, a dorośli powinni odpowiedzialnie skupić się na życiu, czyli pracy zawodowej i innych obowiązkach. To bardzo smutna wizja rzeczywistości, gdyż każdy człowiek, także dorosły potrzebuje w swoim życiu zabawy. Jest ona wręcz niezbędna, żeby stworzyć naprawdę szczęśliwy i udany związek.

 

Zabawa pozwala na budowanie bliskości w przyjaznej atmosferze. Bliskość natomiast jest najsilniejszym spoiwem związku. Psychologia miłości zaleca parom, które mają już za sobą romantyczne uniesienie, aby regularnie poświęcały wspólny czas na zabawne aktywności, gdyż będzie im to pomagało w odbudowywaniu intymności i uczyni ich związek bardziej stabilnym.

 

Zabawa pomaga zażegnać kryzys w związku

 

Prędzej czy później w każdym związku może pojawić się kryzys. Również wówczas z pomocą może przyjść zabawa. Po pierwsze może ona mieć wymiar terapeutyczny, w trakcie zabawy można przepracować i przegadać trudne kwestie i spojrzeć na to z nowej perspektywy. Najbardziej pomocna w tym przypadku będzie terapia par lub skorzystanie z planszowej gry terapeutycznej, choć można też spróbować pobawić w zamianę ról, w trakcie której partnerzy udają siebie nawzajem (pary w ostrym kryzysie nie powinny tego robić bez wsparcia terapeuty par, gdyż może to zaostrzyć sytuację). Ponadto śmiech i zabawa pozwalają uwolnić napięcie czy negatywne emocje i rozluźniają, dzięki czemu o wiele łatwiej radzić sobie z trudnościami.

 

Na czym polega zabawa w związku?

 

Wielu dorosłych nie potrafi się bawić. Jedyny rodzaj zabawy jaki przychodzi im do głowy za wyjątkiem seksu, to granie w gry planszowe, które dla wielu osób wcale nie są zabawne. Aby stworzyć udany związek, trzeba odkryć takie aktywności, które przyniosą radość obu partnerom. Mogą one być związane ze sportem, kulturą, a może będą unikalne dla danej pary i zrozumiałe tylko dla niej, za to wywołujące dużo śmiechu.

Przeładuj

Syn Małgorzaty Rozenek jest najpopularniejszym dzieckiem na Instagramie!

zobacz 02:22