poznawanie nowych ludzi
©Rido/fotolia

W realu czy przez internet – gdzie poznać nowych ludzi?

poznawanie nowych ludzi
©Rido/fotolia

Nowe osoby możesz poznać wszędzie – nawet podczas zakupów. Jednak kluby, bary czy knajpki, lepiej nadają się na poznawanie nowych ludzi, ponieważ panuje w nich bardziej otwarta atmosfera.

Gdzie można poznać nowych ludzi

Poznawanie nowych ludzi niektórym przychodzi z łatwością i potrafią zawrzeć znajomość nawet kupując nową lodówkę. Jednak większość ludzi potrzebuje odpowiednich warunków do tego, żeby otworzyć się na innych, zapomnieć o stresie i swobodnie porozmawiać czy pobawić się.

Dobrymi sposobami na poznanie nowych ludzi jest:

  • wyjście na imprezę – jeśli nie znasz większości, tym lepiej. Masz szansę na poznanie zupełnie nowych ludzi;
  • spotkanie grupy zainteresowań – np. dyskusyjnego klubu filmowego, klubu książki, klubu podróżników czy bractwa rycerskiego. Takie grupy są otwarte na nowych członków i każda nowa osoba jest witana z otwartymi ramionami;
  • festiwale i masowe imprezy – jesteś wielbicielem science fiction? Wybierz się na festiwal tematyczny, na pewno poznasz mnóstwo osób, które uwielbiają Star Wars, tak jak ty;
  • imprezy kulturalne i festiwale muzyczne – repertuar koncertów i imprez kulturalnych jest coraz większy i każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo często są to wydarzenia kilkudniowe, a nic tak nie łączy ludzi jak pole namiotowe i wieczorne spotkania przy ulubionej muzyce;
  • organizacje – mogą polegać na wspólnej pracy na rzecz jakiegoś środowiska, np. lokalne grupy działania, których celem jest rozwój regionu (miasta, gminy). Studenci mogą też być członkami kół naukowych lub międzynarodowych grup studenckich typu AEGEE lub AISEC;
  • wolontariat – wolontariat może być w różnych miejscach i może mieć charakter zarówno typowo pomocowy, np. w schroniskach dla zwierząt, hospicjach, placówkach opiekuńczych, ale także może polegać na pomocy w organizowaniu imprez kulturalnych, odbywaniu w ten sposób praktyk (przy okazji zdobywamy doświadczenie). Niezależnie od miejsca – wszędzie spotykasz nowych ludzi.

Sposoby na poznawanie nowych ludzi przez internet

W dalszym ciągu można spotkać pary, które trochę wstydzą się tego, że poznały się właśnie przez internet. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ jest to coraz częstsza praktyka. W dzisiejszych, pełnych stresu i zabiegania, czasach to zupełnie normalne, że szukamy sposobów na poznawanie nowych ludzi także przy pomocy nowoczesnych technologii. Jest wiele sposobów na szukanie nowych znajomości:

1. Portale randkowe – to zdecydowanie opcja dla osób, które mają jasny cel, czyli poznanie partnera. Wachlarz takich portali jest bardzo szeroki, niektóre mają bardzo konkretną grupę docelową, np. portal przeznaczeni.pl początkowo był skierowany jedynie do katolików, a randkidojrzalych.pl do osób dojrzałych i seniorów, w portalu wedwoje.pl wypełnia się profil psychologiczny, by system znajdował osoby o podobnym charakterze i zainteresowaniach.

2. Fora i portale tematyczne – najlepszy sposób, żeby szybko znaleźć osoby, które mają wspólne zainteresowania. Jeśli masz dziecko, dobrym rozwiązaniem mogą być serwisy parentingowe, np. babyonline.pl. Jeśli jesteś pasjonatką nowinek modowo-urodowych, sprawdź wizaz.pl. Internet jest pełen interesujących stron, na których bywają ciekawi ludzie.

3. Aplikacje do poznawania ludzi – większość aplikacji mobilnych powstało na bazie portali, które miały ten sam cel. Na ekranie telefonu pojawia się zdjęcie osoby, która jest gdzieś w okolicy. Można więc poznać dużo osób, które być może codziennie mijamy, ale w pośpiechu ich nie zauważamy. W ten sposób działa m.in. Tinder i Badoo.

Jeśli chcesz zawrzeć nową znajomość, poznać nowego przyjaciela lub partnera – nie ograniczaj się do jednego miejsca. Miej oczy szeroko otwarte i zachowuj się wobec innych życzliwie – w realu i w świecie wirtualnym. Na pewno codziennie widzisz wokół siebie nowych ludzi.


 

Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39