Naturalna kobieta na tle łąki
©Halfpoint/Fotolia

Tajemnicza siła i przyciąganie seksualne – seksapil

Naturalna kobieta na tle łąki
©Halfpoint/Fotolia

Seksapil to nie tylko atrakcyjność fizyczna. Jest tajemniczą siłą, która przyciąga spojrzenia i intryguje. Zalążek seksapilu tkwi w każdym z nas, istotą jest to, aby potrafić go obudzić i uzewnętrznić.

Seksapil – wpływ na relacje interpersonalne

Seksapil (sex appeal – z angielskiego przyciąganie płciowe) jest związany z wyglądem ciała, zachowaniem, tonacją głosu i zapachem, które pociągają inne osoby (zwykle płci przeciwnej). Seksapil zależy od wyglądu zewnętrznego, który często jest czynnikiem decydującym o zachowaniu i ustosunkowaniu się wobec drugiego człowieka. Ze względu na atrakcyjność fizyczną łatwo przypisujemy danej osobie konkretne cechy osobowości oraz przyszłe zachowania. Osoby urodziwe łatwiej znajdują pracę i częściej umawiają się na randki. Ale seksapil to coś więcej niż tylko atrakcyjność fizyczna. To urok osobisty, który przyciąga i magnetyzuje. Jest pociągającą tajemniczością, energią, która pobudza zmysły. Może poszczycić się nim osoba, która przyciąga uwagę innych, choć wcale o to nie zabiega. Seksapil jest czynnikiem determinującym sympatię i popularność wśród innych osób. Wpływa na łatwość nawiązywania nowych kontaktów i odgrywa ważną rolę w początkowych etapach zawierania głębszych relacji przyjaźni i miłości.

Tajemnica seksapilu – harmonia pomiędzy ciałem i psychiką

Seksapil tkwi w każdym człowieku. Aby go obudzić należy zatroszczyć się o najważniejszy związek w życiu – o związek z samym sobą. Harmonia pomiędzy stanem naszej psychiki i ciałem wpływa na pobudzenie seksapilu i jego uzewnętrznienie. Nie mamy możliwości wzbudzić zainteresowania swoją osobą, jeżeli według własnego przekonania nie uznajemy się za osoby godne pożądania. Osoby, które są świadome swojej urody i wartości informują o tym całe otoczenie, ta świadomość uwidacznia się w gestach, ruchach, głosie i spojrzeniu. Wiara we własne atuty i wyrozumiałe spojrzenie na wady podnosi atrakcyjność. Seksapil to harmonia psychiki i ciała, ale też stan umysłu. Indywidualna osobowość, pełna pomysłów, realizująca swoje pasje i posiadająca własne upodobania łatwo osiągnie to czego pragnie i nie będzie sama tworzyła sobie barier, które mogą ograniczyć jej możliwości.

Jak obudzić i podkreślić seksapil?

Do obudzenia tkwiącego w nas zalążka seksapilu niezbędna jest samoakceptacja. Nie obrażamy swoich najlepszych przyjaciół. Nie wytykamy im przybranego kilograma czy krzywego nosa, więc tym bardziej nie należy tego robić samemu sobie. Stając przed lustrem nie koncentrujmy się na wadach, starajmy się dostrzec zalety. A wady spróbujmy „oswoić”, bezinteresownie pokochać. W końcu nikt z nas nie jest ideałem. Zadowolenie z siebie i pielęgnowanie więzi z „własnym ja” ułatwią nam nawiązywanie kontaktów. W słowie seksapil kryje się także zespół cech takich jak: umiejętne demonstrowanie swojej seksualności, siła robienia wrażenia za pomocą gestów oraz lekkość mowy i poruszania się. Seksapil najlepiej podkreślają rzeczy niedostrzegalne dla oka, a więc nie intensywny makijaż czy nowa fryzura, a perfumy, które podkreślą naszą osobowość i charakter.


Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41