Młode kobiety na plazy
© Kalim/Fotolia.com

Na imprezie tematycznej wszystko musi współgrać ze sobą i być idealnie dopasowane do motywu przewodniego przyjęcia. Nie tylko stroje gości, ale także wystrój wnętrz, a nawet menu.

 

Motyw przewodni imprezy tematycznej jest dowolny. Najważniejsze, żeby odpowiadał wszystkim zaproszonym gościom i zachęcał do świetnej zabawy.

Na czym polega impreza tematyczna

Organizacja imprezy tematycznej polega na podporządkowaniu motywowi przewodniemu spotkania wszystkich jego elementów. Jedzenie, drinki, stroje gości i gospodarzy, wystrój wnętrza i dekoracje, muzyka mają być dopasowane do głównego tematu przyjęcia i nikomu nie wypada się wyłamać.

Organizacja imprezy. Podział obowiązków i zadań

Najlepszym pomysłem jest urządzenie składkowej imprezy tematycznej. Dużo wcześniej warto ustalić kwotę, jaką każdy z uczestników zabawy przeleje na konto organizatora. Powinna ona zawierać podsumowanie wydatków na dekoracje, jednorazowe naczynia i sztućce, jedzenie, napoje i alkohol. Zadania należy rozdzielić np. na 2 tygodnie przed terminem imprezy. Mężczyźni mogą zająć się kompletowaniem utworów muzycznych do playlisty oraz listą drinków, kobiety wyszukiwaniem przepisów na ciekawe dania i miejsc, gdzie można kupić lub wypożyczyć najfajniejsze dekoracje (okulary, czapeczki, peruki, balony, serpentyny, ozdobny brokat, cekiny, świeczki, słomki czy mieszadełka do koktajli). Warto też podzielić szykowanie potraw i napojów. Dzięki temu nikt z gospodarzy nie będzie musiał poświęcać nocy przed imprezą na przygotowanie potraw i wszyscy będą mieli siłę, aby bawić się jak najdłużej.

Motywy przewodnie imprezy

Oto najciekawsze imprezy tematyczne:

 

  • Hollywood. Uprzedzeni dużo wcześniej goście przygotowują przebrania w stylu konkretnych gwiazd kina. Można urządzić fotografowany przez paparazzi przemarsz po czerwonym dywanie lub wypożyczyć budkę fotograficzną (mobilną, samoobsługową kabinę do zdjęć), a zdjęcia będą świetną pamiątką na lata. Warto postawić na hity muzyki filmowej i plakaty z gwiazdami, wyrafinowane menu (szampan, truskawki, krewetki, ostrygi), quiz czy kalambury z pytaniami dotyczącymi branży filmowej.
  • Plaża. Obowiązują swobodne stroje plażowe, japonki, kwiaty we włosach. Do siedzenia najlepsze będą leżaki i porozkładane wszędzie poduchy. Konieczne będą potrawy z grilla, lekkie sałatki, tropikalne owoce, kolorowe drinki z parasolkami, świeżo wyciskane soki owocowe, kadzidełka, świeczki zapachowe, dużo kwiatów. Można zrobić miejsce na wysypaną piaskiem mini plażę, po której spacer wzbudzi tęsknotę za wakacjami nad morzem.
  • Dyskoteka połączona z kicz party. Goście ubierają się w rzeczy, do których posiadania najchętniej by się nie przyznawali, umalowani obficie niebieskim cieniem i brokatem, tańczą pod umieszczoną na suficie dyskotekową kulą przy dźwiękach hitów z lat 80. i muzyce disco polo. Herbatę można podać w szklankach z uszkami lub metalowymi koszyczkami i zaserwować mortadelę, salceson, oranżadę. Niech rządzi przesada!
  • Ostra impreza pod znakiem rocka. To coś zwłaszcza dla osób, które na co dzień muszą ubierać się w garnitury, garsonki i swoim wyglądem wzbudzać powagę. Gwiazdom rocka przydadzą się dżins, skóra, ćwieki, buty martensy, rozciągnięte T-shirty z nadrukami ulubionych kapel, przypinki i wyrazisty, ciemny makijaż oczu. Najlepiej zgasić światło i bawić się przy rockowych klasykach w świetle świec, wśród czarnych dodatków, porozwieszanych plakatów, jedząc ostre potrawy.

 

Więcej na temat porady psychologiczne