bukiet czerwonych róż i butelka wina
©Grecaud Paul/Fotolia

Spędzić dzień zakochanych jako więzień, czyli miłosne pomysły na Walentynki

bukiet czerwonych róż i butelka wina
©Grecaud Paul/Fotolia

Weekend w spa czy romantyczna kolacja przy świecach może wydawać się zbyt typowym pomysłem na Walentynki. Wykorzystaj ludową tradycję Malezyjczyków, którzy w dzień zakochanych dosłownie przywiązują się do siebie lub odetnij się od świata z ukochaną osobą, aby spędzić całe święto zakochanych tylko we dwoje.

 

Pomysłów na spędzenie Walentynek może być wiele, ale co zrobić, aby ten dzień stał się naprawdę wyjątkowy? Spójrz na kilka naprawdę zaskakujących propozycji na uczczenie święta zakochanych.

Tradycja rodem z Malezji

Ludowa tradycja mieszkańców Malezji nakazuje, że w dniu 14 lutego zakochane pary dosłownie przykuwają się do siebie na kilka dni na znak swojej miłości. Jest to dość ekstremalne okazywanie sobie uczuć, można jednak dla zabawy na kilka godzin w ciągu święta zakochanych przywiązać swoje dłonie wstążkami tak, aby umożliwiało to normalne funkcjonowanie, ale zmuszało też do ciągłej obecności.

Odcięcie się od świata

Jeżeli w ciągu codziennych obowiązków brakuje wam wspólnych rozmów i zwykłego spędzania czasu razem, to dobrym pomysłem jest w święto zakochanych „odciąć się od rzeczywistości”. Polegać to może na tym, że po prostu wyłączacie telefon, komputer, telewizję, nie odwiedzacie znajomych, ani nie zapraszacie ich do siebie na kawę. Po prostu jesteście razem, rozmawiacie, gotujecie czy gracie w planszówki. Wieczór spędzacie wspólnie przy lampce czerwonego wina i robicie sobie domowe spa. Brzmi dobrze? Wypróbujcie to koniecznie!

Wycieczka

Propozycja skierowana do zapalonych podróżników. Jeżeli lubicie wspólnie wyjeżdżać i macie możliwość wzięcia dnia wolnego w pracy, wybierzcie się do jakiegoś miasta w Polsce, które chcieliście od zawsze odwiedzić. Za jedne z najbardziej romantycznych miejscowości uważane są Kraków, Sandomierz, Kazimierz Dolny czy Toruń. Nie musicie jednak wyjeżdżać daleko – wystarczy, że przygotujecie sobie prowiant do plecaka i pójdziecie na długi spacer do pobliskiego lasu. Najważniejsze, aby spędzić ten dzień w obecności ukochanej osoby.

 

Oprócz nietypowych propozycji na spędzenie Walentynek pamiętajmy o tym, że mimo wszystko kobieta zwykle ucieszy się na widok bukietu z czerwonych róż i pudełka czekoladek w kształcie serca. Amerykanie obdarowują się takimi prezentami nie tylko z ukochanymi, ale z wszystkimi bliskimi osobami – rodziną, znajomymi, wyrażając swoją wdzięczność za posiadanie życzliwych i dobrych osób wokół siebie.


Przeładuj

Syn Małgorzaty Rozenek jest najpopularniejszym dzieckiem na Instagramie!

zobacz 02:22