Wędkarz stoi na pomoście i łowi ryby
©Kzenon/Fotolia.com

6 oryginalnych i ciekawych pomysłów na prezent mikołajkowy dla miłośnika wędkarstwa

Wędkarz stoi na pomoście i łowi ryby
©Kzenon/Fotolia.com

Prezent mikołajkowy dla wędkarza powinien być związany z jego hobby. Miłośnicy łowienia ryb uwielbiają kolekcjonować przynęty i spławiki, dlatego zastanawiając się nad prezentem mikołajkowym, warto wziąć je pod uwagę.

 

Oprzyrządowanie i sprzęt wędkarski nie należą do najtańszych. Często zakup porządniejszej korbki, wędki czy haka to koszt co najmniej kilkuset złotych. Miłośnikowi wędkarstwa warto więc sprezentować gadżety i akcesoria, np. noże do filetowania czy zestaw przynęt, które nie kosztują wiele, a na pewno przydarzą się na każdej wyprawie na łowienie ryb.

Czapka, rękawiczki lub kominiarka chroniąca przed zimnem

W Polsce pogoda często płata figle, dlatego dobrym pomysłem na prezent dla miłośnika wędkarstwa może okazać się ciepła czapka, rękawiczki lub kominiarka. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, także wędkarskich, okryć głowy czy rąk, zaś ich koszt to około 50 złotych.

Zestaw praktycznych noży

Ostry nóż przyda się wędkarzowi nie tylko do filetowania ryb, ale również do codziennych czynności w kuchni. Noże są wykonane ze stali nierdzewnej, pokryte teflonową powłoką, zabezpieczającą przed korozją i zwiększającą płynność cięcia. Zestaw porządnych noży wędkarskich kosztuje od 50 do 100 złotych, zaś za pojedyncze sztuki trzeba zapłacić ok 20 złotych.

Zestaw przynęt na ryby

Przynęty kupuje się pod konkretne gatunki ryb. Dla przykładu zestaw do łowienia okoni kosztuje około 25 złotych i składa się z gum (w kształcie rybek) w różnych rozmiarach i kolorach. Jest to świetna propozycja na prezent mikołajkowy dla wędkarza, któremu brakuje przynęt do niektórych gatunków ryb.

Praktyczne szczypce

Każdy wędkarz w swoim wyposażeniu musi mieć szczypce. Najtańsze można kupić już za około 30 złotych, jednak nieco bardziej profesjonalne i praktyczniejsze kosztują około 150 złotych. Są idealne do wymiany kółek łącznikowych, cięcia żyłek, plecionek, a także wyjmowania haczyka. Mogą również pełnić funkcję kombinerek.

Torby i skrzynie na narzędzia oraz przynęty

Gdy wędkarz posiada już pokaźny zestaw przynęt, z pewnością przyda mu się specjalna skrzynka, by móc w niej je trzymać. Dodatkowo często takie pudełko-walizki mają dodatkowe przegrody na m.in. szczypce, noże, kołowrotki czy linki. Skrzynka o dużej pojemności z przegrodami wahadłowymi u dołu to koszt około 100-200 złotych.

Wodery chroniące przed trudnymi warunkami atmosferycznymi

Największym wrogiem każdego wędkarza jest wiatr i woda. Świetnym pomysłem może więc się okazać kupno na mikołajki odzieży wodoodpornej. Wodery, czyli tzw. spodniobuty kosztują około 300 złotych i zapewniają pełną swobodę ruchu, ochronę przed deszczem i dobrze trzymają ciepło. Często też mają wodoodporne boczne kieszenie zapinane na zamek.


Więcej na temat prezenty porady psychologiczne
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30