Zakochana para
© Kaspars Grinvalds/Fotolia.com

12 sposobów jak zrujnować randkę

Zakochana para
© Kaspars Grinvalds/Fotolia.com

Istnieje mnóstwo poradników na temat tego, jak powinna przebiegać pierwsza randka i na czym polega udany flirt. Jest jednak sporo punktów, o których trzeba pamiętać jako zakazanych – jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie na swojej randce, nigdy tego nie rób.

 

1. Spóźnianie się – to fatalne wejście i gwarantuje, że druga osoba zaczyna być poirytowana. Nie wie, czy powinna już pisać smsa, dopominać się o spotkanie, a może to jej wina i pomyliła lokale? Tyle stresu już na początku. Jeśli naprawdę nie możesz uniknąć spóźnienia, uprzedź o tym czekającą na ciebie osobę i bardzo, bardzo ją przeproś.

 

2. Nieuprzejmość wobec kelnera – nic tak nie świadczy o nerwowości i drażliwości jak nieuprzejme traktowanie kelnera. Jeśli faktycznie jest tak tragiczny, powiedz, co według ciebie jest nie do zaakceptowania, ale powstrzymaj się od bycia niegrzecznym.

 

3. Niezadawanie pytań – pytania świadczą o zaangażowaniu. Jeśli nie pytasz o nic drugiej osoby, będzie myślała, że nie jest dla ciebie interesująca i… sama też szybko straci zainteresowanie. Jeśli nie zadajesz pytań, bo cechuje cię nieśmiałość, przygotuj sobie wcześniej listę.

 

4. Historia medyczna – pierwsza randka to nie jest dobry moment na to, by opowiadać o swoich problemach skórnych, wrzodach czy kolonoskopii. Na pewno trudno prowadzić flirt wokół takich tematów. Zostaw to na późniejsze spotkania. Chyba, że przychodzisz z zagipsowaną ręką – wtedy pewnie druga osoba sama o nią zapyta.

 

5. Mówienie o byłych – jeśli druga osoba nie zapytała cię wprost, nie prowadź monologów o byłym chłopaku czy dziewczynie. W przeciwnym razie sprawisz wrażenie osoby, która jeszcze nie ruszyła dalej po poprzednim związku. Gdy to pytanie padnie, też się nie rozwódź nad tym – delikatnie i grzecznie zmień temat.

 

6. Złe maniery przy stole – nie mów z pełnymi ustami, nie rzucaj się na jedzenie, jakbyś jadał tylko od randki do randki. Praktyczna rada: wybierz takie danie, które wiesz jak jeść i które nie robi dużego bałaganu na talerzu. Rozpadający się kebab i cieknący po dłoniach sos czy też zażenowanie, bo nie wiesz jak zabrać się za homara… nie podkładaj sobie kłód pod nogi.

 

7. Sprawdzanie telefonu – sprawia wrażenie, że się nudzisz i osoba naprzeciwko cię nie interesuje. Jeśli naprawdę musisz sprawdzić telefon, bo czekasz na ważną wiadomość, przeproś, wytłumacz się i zrób to szybko. A najlepiej wyjdź i sprawdź wiadomość w toalecie.

 

8. Mówienie o idealnym partnerze – problem w tym, że wiele osób uważa ten temat za podstawowy na pierwszej randce, choć wizje rycerza na białym koniu czy księżniczki z wieży zwykle nie pasują do osoby, która siedzi z nami przy stoliku. Jeśli już ktoś cię o to zapyta, nie mów o niebieskookiej blondynce, gdy siedzisz z ciemnooką brunetką! Ewentualnie skup się na cechach charakteru, ale i to dość ogólnie.

 

9. Skarbeńku, kochanieńka… - korzystnie z czułych słówek już na pierwszej randce, nawet gdy ta poszła twoim zdaniem fenomenalnie, nie jest w dobrym tonie. Sprawia wrażenie, że to twoja normalna praktyka i zawierasz bardzo dużo znajomości w krótkim czasie, flirtujesz z kim popadnie. Inni jeszcze uważają, że jest to dość protekcjonalne.

 

10. Zbytnia skromność – skromność jest w porządku, ale niska samoocena już nie. Mówienie o wszystkich wadach nie pomoże zdobyć serca. Zaczynanie randki od żartu, że fatalnie wypadasz na randkach zabija entuzjazm.

 

11. Chwalenie się – megalomania też nie jest pożądana. Przede wszystkim – złoty środek! Jeśli chcesz powiedzieć, że ostatnia wycieczka była do Sztokholmu – jasne, powiedz, co można tam zobaczyć, jakie muzea, widoki itd. Jednak nie musisz od razu opowiadać, że lot był 1 klasą, hotel 5-gwiazdkowy, wszyscy ci usługiwali… nie dość, że brzmi to kiepsko i świadczy o braku wyczucia, to może wywołać poczucie niższości u drugiej osoby.

 

12. Wykład – najczęściej na temat przekonań politycznych czy religijnych. Nie powinno się rozmawiać o tym na pierwszej randce. Jeśli masz zdecydowane poglądy – w porządku, ale randka to nie wiec.


Więcej na temat porady psychologiczne randki
Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33