Para rozmawia ze sobą
Image by LifetimeStock.com

Zaręczyny przy rodzicach – cztery wskazówki

Para rozmawia ze sobą
Image by LifetimeStock.com

Oficjalne zaręczyny to dla niektórych par stresujący moment, zwłaszcza dla przyszłego pana młodego, bo większość spraw jest na jego głowie. Zwykle odbywają się w domu przyszłej panny młodej, a rodzina jest wcześniej informowana o planowanej uroczystości.

Oficjalne poinformowanie o zaręczynach – o czym należy pamiętać

Oficjalne zaręczyny to tradycja, która w wielu domach jest do dziś przestrzegana. Zazwyczaj zaprasza się najbliższą rodzinę – rodziców, czasami też dziadków. Przyszły pan młody powinien pamiętać o:

 

  • Kwiatach dla narzeczonej i przyszłej teściowej – przyszły mąż powinien przygotować dwa bukiety – dla ukochanej i jej mamy.
  • Alkoholu dla przyszłego teścia – przyjęło się, że mężczyzna wręcza przyszłemu teściowi dobrej jakości alkohol, np. koniak.
  • Klęknięciu na kolana – tradycyjne oświadczyny to swoisty obrzęd – pan młody klęcząc pyta ukochaną, czy zechce wyjść za niego za mąż.
  • Pierścionku – pierścionek zaręczynowy powinien być dobrej jakości, ze szlachetnego kruszcu: złota, białego złota lub platyny. Dobór kamieni w pierścionku zależy od gustu i możliwości finansowych, warto jednak pamiętać, że z różnymi kamieniami szlachetnymi wiąże się różne znaczenia i przesądy. Najczęściej w pierścionku zaręczynowym umieszcza się brylanty. Brylant, czyli oszlifowany diament, jest najtwardszym minerałem – uważa się go za kamień zapewniający trwały związek. Popularne są też pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem, rubinem, szafirem lub ametystem.
  • Eleganckim stroju – wypada, aby zwłaszcza pan młody wyglądał odświętnie – koniecznie był w koszuli, a najlepiej w garniturze.

 

Po przyjęciu oświadczyn warto wznieść toast za narzeczonych. Dobrze jest zadbać o dobrą atmosferę, życzliwość, bez zbędnego stresu. Najlepiej, aby para przedyskutowała ze sobą wcześniej kwestie ślubne, aby uniknąć sytuacji konfliktowych.

 

Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08