Postanowienia noworoczne
© dolphfyn/Fotolia.com

Postanowienia noworoczne – lista najczęściej deklarowanych, noworocznych obietnic

Postanowienia noworoczne
© dolphfyn/Fotolia.com

Postanowienia noworoczne są wynikiem refleksji towarzyszącej zakończeniu poprzedniego i rozpoczęciu Nowego Roku. Lista najpopularniejszych postanowień noworocznych obejmuje: zadbanie o własne zdrowie, rozwój osobisty i zawodowy, poprawę relacji z partnerem lub znalezienie ukochanego. 

 

Nadejście Nowego Roku często prowadzi do głębokiej refleksji nad sobą i swoim życiem. Wiele osób podejmuje wówczas decyzję o zmianie swoich zachowań, przyzwyczajeń czy stylu życiu na lepsze. Jednymi z popularniejszych postanowień noworocznych są te dotyczące zdrowia oraz rozwoju osobistego. 

Nowy rok, nowa ja – prozdrowotne postanowienia noworoczne 

Postanowienia noworoczne są składanymi sobie obietnicami w związku z nadejściem Nowego Roku, który przez wiele osób uznawany jest jako okazja do wprowadzenia ważnych, a niekiedy długo planowanych zmian. Dotyczą one różnych obszarów naszego życia. Bardzo popularnymi postanowieniami noworocznymi są obietnice związane z zadbaniem o własne zdrowie. Wraz z nadejściem Nowego Roku często deklaruje się: schudnięcie i osiągnięcie wymarzonej sylwetki, podjęcie regularnej aktywności fizycznej w postaci biegania, uczęszczania na siłownię lub ćwiczenie w domu z programami prowadzonymi przez znane instruktorki fitness. Często jednak dzieje się tak, że siłownie i kluby fitness są oblegane w styczniu i w lutym. Potem motywacja do realizacji założonych postanowień noworocznych spada, co nierzadko skutkuje ich przerwaniem. Innymi popularnymi obietnicami są: ograniczenie lub zaprzestanie palenia tytoniu bądź spożywania alkoholu. 

Lista postanowień noworocznych związanych z rozwojem osobistym i pracą

Rozwój osobisty oraz zawodowy są bardzo popularnymi postanowieniami noworocznymi. Często składaną sobie obietnicą jest zdobycie nowych umiejętności. Wśród nich nierzadko pojawia się nauka języków obcych, m.in. angielskiego, hiszpańskiego, chińskiego, niemieckiego, francuskiego bądź rosyjskiego. Nadejście Nowego Roku skłania do refleksji nad swoją karierą zawodową. Planuje się wówczas zwiększenie zarobków, zmianę pracy lub awansowanie na wyższy szczebel. Chęć zmiany pracy jest spowodowana najczęściej niekorzystną atmosferą w środowisku pracy, brakiem perspektyw dalszego rozwoju oraz niezadowalającym wynagrodzeniem. Ponadto często planuje się odbycie kursu doszkalającego z dziedziny swojej działalności. Popularnymi postanowieniami noworocznymi w kategorii rozwoju osobistego i zawodowego są również: 

  • przeczytanie określonej liczby książek,
  • oszczędzanie,
  • zrobienie prawo jazdy,
  • punktualne przychodzenie do pracy,
  • poprawa stosunków z współpracownikami,
  • znalezienie hobby lub poświęcanie własnym zainteresowaniom więcej czasu. 

Inne popularne postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne nierzadko odnoszą się do spraw sercowych. Często składanymi obietnicami jest znalezienie w Nowym Roku kandydata na męża lub kandydatki na żonę. Wiele osób będących w związku planuje poprawę relacji z parterem, deklaruje wzrost emocjonalnego zaangażowania oraz obiecuje więcej czasu poświęcać ukochanej osobie lub rodzinie. Na liście mniej popularnych postanowień noworocznych, ale z pewnością oryginalnych znajdują się m.in.:

  • nauka telekinezy, czyli umiejętności wprawiania przedmiotów w ruch, przenoszenia ich, zmiany kształtu bez kontaktu fizycznego, jedynie przy użyciu siły psychicznej,
  • wysłanie listu w butelce,
  • regularne uczenie się, przynajmniej jeden dzień w tygodniu nowych tekstów piosenek na pamięć. 

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13