krzyk parnterów
Pixabay/geralt/CCO 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Popraw relacje w swoim związku

krzyk parnterów
Pixabay/geralt/CCO 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Problemy w związku? Chyba każda para się z nimi boryka. Ale niekiedy bywa tak, że ciągłe kłótnie i pretensje są przyczyną rozstania, a powodem sprzeczek wcale nie musi być zdrada.

Koniec z problemami w związku

Z czasem zaczyna być inaczej niż dawniej. Wkrada się rutyna i nuda, a w dodatku nasz partner o nas nie zabiega i nie czerpiemy przyjemności ze spędzania czasu razem. Zaczynają się kłótnie, krzyki, nieporozumienia, jednym słowem przechodzicie kryzys. Kłótnię może wywołać wiele kłopotów, m.in. kariera partnera, co wiąże się jednocześnie z brakiem czasu, problemy związane z wychowywaniem dzieci czy brak seksu. Niestety, pary bardzo często nie zauważają etapu, kiedy wszystko zaczyna się komplikować. Warto udać się ze swoim partnerem na terapię bądź skorzystać z coachingu relacji partnerskich. Dzięki tym metodom poznamy sposoby na udany związek, a także nauczymy się pokonywać bariery, ograniczenia lub nasze przekonania.

 

Często zdarza się też tak, że kryzys w związku narasta niedostrzegalnie. Partnerzy poświęcają sobie nawzajem zbyt mało czasu, nie dzielą się ze sobą codziennymi problemami. Niezauważenie odsuwają się od siebie. W takim wypadku problemów w związku można długo nie zauważać. Często dopiero gwałtowne wydarzenie, takie właśnie jak zdrada, pokazuje, że kryzys w związku trwał już od pewnego czasu.

Główne problemy związku

  • Brak dialogu - najważniejszym podłożem konfliktów jest zakłócony dialog pomiędzy partnerami. Bywa tak, że nie bierzemy pod uwagę zdania ukochanej osoby, narzucamy własne poglądy, a co więcej nie potrafimy otwarcie mówić o tym, co nam nie pasuje w zachowaniu partnera. I tu popełniamy duży błąd, bo prędzej czy później skrywane żale wyjdą na jaw. Zazwyczaj, techniki rozmowy przejęte z domu rodzinnego przenosimy do własnej rodziny. Jeśli nasza mama cechowała się stanowczością, bierzemy przykład z niej. Kiedy już dojdzie do ulepszenia komunikacji, pozostałe problemy zaczną rozwiązywać się same.

 

  • Problemy z seksem - kolejnym powodem do kłótni jest seks. Jeśli brak seksu staje się powodem napięć, sytuacja jest poważna. Brak seksu występuje w różnych okresach związku. Kiedy w związku nie czujemy się adorowani i bezpieczni, pożycie seksualne również nie będzie satysfakcjonujące.

 

  • Problemy finansowe – to częsty powód rozwodów i rozstań partnerów. Bywa tak, że partnerzy inaczej podchodzą do wartości pieniądza. Stawiają je na różnych szczeblach w hierarchii wartości. Najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z finansami jest rozmawianie o nich. Musimy być wobec siebie uczciwi i szczerzy w sprawach związanych z obciążeniami finansowymi.

 

  • Kłótnie na temat wychowywania dzieci – różnice w kwestii wychowywania dzieci są kolejnym powodem do kłótni. Tata chce być ugodowy, a mama wprowadza zasady. I co wtedy? Najważniejsze aby rodzice ustalili wspólny front w sprawie kar i zasad.

 

  • Niepłodność – niemożność posiadania dzieci jest najbardziej stresującym problemem w związku. O tym problemie należy porozmawiać wcześniej, przed próbą poczęcia dzieci. Jeśli jest to możliwe warto rozpocząć leczenie.

 

Aby utrzymać związek należy otwarcie mówić o sprawach, które nas gryzą. Nie bójmy się rozmawiać o swoich potrzebach, celach i planach. Nasz partner nie pozna naszych oczekiwań, dopóki mu o nich nie powiemy. Do tego dbajmy o to, by poświęcać sobie nawzajem czas. Jeśli nie będziemy dzielić się, nawet drobnymi, codziennymi sprawami, może się okazać, że nagle staliśmy się sobie obcy.


Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33