Prezent na wesele
© volurol/Fotolia.com

Co dać na wesele?

Prezent na wesele
© volurol/Fotolia.com

Zamiast pieniędzy coraz częściej obdarowujemy młodą parę różnego rodzaju przeżyciami, podróżami i wycieczkami czy rocznymi wejściówkami na wspólną, ulubioną atrakcję.

 

Najlepiej unikać kupowania podarunków, gdy istnieje ryzyko, że nie będą pasować do wystroju wnętrza. Dawanie pieniędzy wychodzi z mody. Czym więc obdarować młodą parę?

Prezenty podróżnicze na wesele

Podróż to interesujący prezent ślubny lub weselny dla każdego. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, złóżmy się w klika lub kilkanaście osób. Dobrym rozwiązaniem będzie voucher w sprawdzonym biurze podróży o długim terminie realizacji, np. 2 lata, z dowolnym kierunkiem i terminem podróży. Możliwość samodzielnego wyboru miejsca wyjazdu i dostępnych atrakcji przez obdarowanych będzie dodatkowym atutem.

Karnet jako prezent ślubny

Można obdarować parę młodą kuponami zniżkowymi na luksusowe zabiegi, usługi, zakup mebli czy obrazów, ale lepiej skupić się na tym, co młodych naprawdę interesuje i będzie przydatne we wspólnym życiu. Na ciekawy pomysł na prezent weselny wpadniemy po wstępnym wywiadzie, co młodzi lubią robić w wolnym czasie. Wspólne przeżycia cementują związek. Możemy opłacić (sami lub po wcześniejszej składce z kilkoma innymi gośćmi) przyszłym małżonkom karnet do ich ulubionego miejsca na określony czas. W sytuacji, gdy raz na tydzień chodzą na basen, wybór jest prosty. Mając pewność, która to pływalnia, zapoznajmy się z jej ofertą i sprawdźmy, czy uzyskamy jakąś zniżkę przy zakupie wejść na dłuższy okres. Parze kinomaniaków sprawimy radość rocznym, otwartym abonamentem do najbliższego kina. Podobnie możemy obdarować fanów kręgli, ścianek wspinaczkowych czy jazdy gokartami. Upewnijmy się jednak, że nie mają już kart sportowych i karnetów umożliwiających darmowe lub zniżkowe korzystanie ze sportu lub wydarzeń kulturalnych.

Dodatek do prezentu na wesele

Coraz częściej odchodzi się od kupowania kwiatów, ponieważ są nietrwałe i szybko lądują w koszu na śmieci. Jeżeli do głównego prezentu chcemy dołączyć uroczy, niezbyt drogi drobiazg ze specjalną dedykacją, wysilmy inwencję. Podpytajmy, czy młodzi nie mają własnej listy marzeń (np. zbierają książki, rośliny do ogrodu, trunki) i pomyślmy, co tak naprawdę ucieszy parę młodą i pozostawi po nas miłe wspomnienia. Być może przyszła panna młoda jest miłośniczką podróży po słonecznej Italii i ucieszy ją zestaw smakowych, importowanych oliw z oliwek albo różnokolorowych makaronów w wielu kształtach. Jeśli nasi przyjaciele pasjonują się komiksami - poszukajmy w antykwariatach – może znajdziemy wyjątkową perełkę. Jeśli przyszły pan młody ma w piwnicy mini browar, strzałem w dziesiątkę okaże się limitowana kolekcja jednego z jego ulubionych piw z piękną szklanką. Ciekawym prezentem będzie też album ze zdjęciami państwa młodych z dzieciństwa, wczesnej młodości lub wspólnych imprez. Uzupełnijmy go o ciekawe komentarze lub stwórzmy ze zdjęć historię, która doprowadziła do dnia ślubu.

 

Nie kupujmy popularnych prezentów - zadbajmy, żeby nasz zostawił pozytywne emocje.

 

Więcej na temat małżeństwo
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00