Para zakochanych na zakupach
©ivanko80/Fotolia.com

Jak wyznać miłość dziewczynie? Sprawdzone sposoby okazywania uczuć

Para zakochanych na zakupach
©ivanko80/Fotolia.com

Wyznanie miłości dziewczynie warto zaplanować. Pierwszy raz swoje uczucie wyraź oryginalnie: w formie listu miłosnego bądź wyryj je na korze drzewa. Na co dzień miłość można wyrażać gestami i drobnymi podarunkami, świadczącymi o myśleniu o drugiej osobie i jej potrzebach.

 

Mężczyzna nie musi jako pierwszy wyznawać miłości. Ważne jest, aby nie spotkać się z odmową czy wręcz przerażeniem i ucieczką partnerki. Najlepiej odpowiednio się do tego wyznania (i wyzwania) przygotować.

Czy dziewczyny potrzebują dowodów miłości i okazywania uczuć

Dowody troski i ciepłych uczuć zawsze są mile widziane. Miłość najlepiej jest okazywać i mówić o niej z czułością w cztery oczy, bez tłumu świadków. W miejscu publicznym można trzymać się za ręce, delikatnie przytulać albo całować, ale z zachowaniem umiaru. Okazywanie miłości za pomocą bliskości, spędzania razem czasu, pomocy w codziennych czynnościach i wzajemnej troski to preferowane przez kobiety formy wyznawania uczuć. Seks nie może być traktowany jako dowód miłości – nie warto być z osobą, która tego żąda. Szybko mogłoby się okazać, że niedoświadczony partner lub partnerka padł ofiarą kolekcjonera bądź kolekcjonerki serc.

Jak wyrazić miłość po raz pierwszy

Pierwsze wypowiedziane słowa „kocham cię” zapadną w pamięć obojga partnerów na zawsze. Oto sprawdzone sposoby na pierwsze wyznanie miłości:

  • wyryj wyznanie miłości na drzewie obok jej domu i uprzedź ją, gdzie ma szukać wiadomości od ciebie.
  • napisz list miłosny i obserwuj z niedalekiej odległości jej reakcję, gdy będzie go czytać. Będziesz mieć dużo czasu na właściwy dobór słów i nie będziesz obawiać się, że w najważniejszym momencie nie będziesz wiedział, co powiedzieć – wszystko będzie bardzo czytelne na papierze.
  • upiecz ciasteczka lub babeczki z ukrytym w środku wyznaniem miłości.
  • ukryj karteczki z napisanym „kocham cię” i twoim imieniem w szufladach i zakamarkach jej pokoju.
  • zrób specjalnie dla niej graffiti z miłosną deklaracją na ścianie niedaleko miejsca spotkań.

Jak wyrażać miłość na co dzień

Każda osoba inaczej rozumie wyrażanie i okazywanie miłości. Zamiast raz dziennie słyszeć zdawkowe „kocham cię” kobiety wolą wspólne spędzanie czasu z ukochanym mężczyzną (nie rezygnuj jednak na zawsze z miłosnych deklaracji!). Twoja partnerka będzie poczuje się wyróżniona, jeśli zrezygnujesz dla niej z treningu lub wyjścia z kumplami na piwo, a wybierzesz się z nią na wycieczkę rowerową lub nad wodę. Liczą się drobne gesty: gdy zauważysz, że zepsuły jej się słuchawki do MP4 bądź filtr w pralce, wymień je na nowe lub zleć komuś naprawę. Marzną jej ręce podczas pisania prac semestralnych na komputerze? Zamów przez internet wełniane rękawiczki bez palców, termofor lub ciepły pled. I nie czekaj z obdarowywaniem drobiazgami na święta czy specjalne okazje, a ukochana z pewnością to doceni.


Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30