pani ze złamanym sercem
Image by LifetimeStock.com

Jakie są sposoby na tęsknotę?

pani ze złamanym sercem
Image by LifetimeStock.com

Tęsknota jest doświadczeniem braku kogoś lub czegoś, co jest bardzo ważne w życiu człowieka. Tęsknocie towarzyszą uczucia smutku, żalu i przygnębienia.

Tęsknota – metody na tęsknotę

Tęsknota jest niekiedy lekcją przetrwania związku i uczy cierpliwości. Jest kilka sposobów na poradzenie sobie z tęsknotą. Pocieszeniem może być fakt, że dziadkowie, czy rodzice mieli o wiele gorzej, jeśli za kimś, czy za czymś tęsknili.

 

1. Skup się na przyjemnościach - jeśli partner wyjechał nie skupiaj się jedynie na smutku i przygnębieniu, a popatrz też na dobre strony towarzyszące rozłące. W tym czasie najlepiej skup się na swoich sprawach, obowiązkach i przyjemnościach, które poprawią humor. Zapisz się na kurs tańca, na lekcje jazdy konno, czy na fitness. Znajdź sobie hobby. Spędzaj czas z przyjaciółmi chodząc do kina, do teatru, czy na pizzę. Możesz też wybrać się do kosmetyczki, do SPA, czy na relaksujący masaż.

 

2. Nie obwiniaj partnera – nie obwiniaj partnera za to, że wyjechał i nie ma go przy tobie. Nie atakuj go i nie skupiaj myśli wyłącznie na tym jak bardzo jesteś przygnębiona, smutna i zła. Taka postawa do niczego nie prowadzi, a jedynie wywoła konflikt pomiędzy wami.

 

3. Odnajdź sens wyjazdu partnera – ważne, by odnaleźć sens wyjazdu partnera. Jeśli wyjechał po to, by zarabiać na wasz wspólny dom, samochód, czy lepsze życie doceń to i zrozum, że wyjazd był konieczny. Partner zapewne zdecydował się na niego, by żyło się wam lepiej.

 

4. Regularny kontakt z partnerem – internet i telefony komórkowe ułatwiają porozumiewanie się pomiędzy partnerami. Dlatego utrzymuj stały kontakt z ukochanym. Najlepiej, jak wspólnie przed wyjazdem uzgodnicie, że codziennie będziecie pisać do siebie SMSy i utrzymywać regularny kontakt. Wspieraj partnera i nie pozwól, by tęsknota zniszczyła wasz związek. 

Więcej na temat depresja problemy psychiczne
Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04