kobieta i mężczyzna na randce
©djile/Fotolia

Pierwsza randka – wskazówki, jak dobrze wypaść

kobieta i mężczyzna na randce
©djile/Fotolia

Pierwsza randka to wyjątkowy czas dla was obojga. Choć spotkaniu mogą towarzyszyć pewne obawy, tzw. dreszczyk emocji, nie warto się denerwować. W końcu każdy woli na pierwszej randce spotkać optymistę, niż człowieka, który jest kłębkiem nerwów.

1. Pierwsza randka a pewność siebie

Pewność siebie sprawia, że kobieta czuje się atrakcyjna. Jeśli zaś tak się czuje, to naprawdę lepiej się prezentuje. Pewności siebie nie należy oczywiście mylić z pychą i zadufaniem – te cechy zniechęcą każdego mężczyznę.

2. Mowa ciała na pierwszej randce

O ile język kłamie, tak ciało trudno jest oszukać. Kontroluj komunikację niewerbalną – gesty, mimikę oraz parawerbalną – intonację. Na pierwszej randce ważny jest kontakt wzrokowy – patrz mężczyźnie w oczy przez co najmniej 3 sekundy, zanim spuścisz wzrok. Zwróć uwagę, aby nie stukać palcami o blat stołu czy nie poruszać nerwowo stopami – takie objawy stresu mogą udzielić się także mężczyźnie.

3. Bądź aktywną słuchaczką

Bardzo ważne – nie zagadaj go. Pierwsza randka to doskonały czas na poznanie siebie, flirt. Jeśli będziesz non stop mówić, chłopak mimo najszczerszych chęci, może tego nie wytrzymać. Okaż mu zainteresowanie – zadawaj pytania, słuchaj uważnie odpowiedzi.

4. Pierwsza randka a temat rozmów

Na pierwszej randce nie warto streszczać swojego życia. Zdecydowanie lepiej porozmawiać o swoich pasjach. Ciekawym pomysłem jest zadawanie niebanalnych pytań, opracowanych przez psychologów, które pozwolą ci dużo się o nim dowiedzieć, np. Gdybyś wiedział, że został ci tydzień życia, to co chciałbyś zrobić w pierwszym momencie?

 

Pamiętaj by nikogo nie udawać (nie kłam) – przecież chcesz się związać z kimś, kto zaakceptuje ciebie taką, jaka jesteś, po drugie – całe życie nie będziesz grała roli. Kolejna sprawa to uśmiech. Poczucie humoru na pierwszej randce zawsze daje dobry efekt. Powodzenia!

 

Więcej na temat miłość randki
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00