Zakochana para rozmawia ze sobą
©Kalim/Fotolia

Powiedz kocham i nie ośmiesz się

Zakochana para rozmawia ze sobą
©Kalim/Fotolia

Jak powiedzieć dziewczynie że ją kocham: bądź pewny, że słowa „kocham cię” to prawda. Nie wyznawaj miłości w trakcie lub tuż po seksie, w towarzystwie innych ludzi, po alkoholu. Nie naciskaj również na natychmiastową odpowiedź, żeby nie usłyszeć potwierdzenia, które zostanie odwołane.

 

Powiedzenie „kocham cię” po raz pierwszy może być traktowane jako rodzaj rywalizacji. Jeśli występuje silna, niczym nie uzasadniona obawa przed wypowiedzeniem tych słów i każda ze stron czeka na wyznanie z ust partnera, być może to wcale nie jest prawdziwa miłość...

Jak powiedzieć kocham, żeby nie zostać odrzuconym

 • Stwórz sytuację, w której czujesz się pewnie, jesteście gdzieś tylko we dwoje i nikt wam nie przeszkodzi. Moment, gdy uprawiacie seks lub tuż po zakończeniu miłosnego aktu to nie najlepsza chwila na takie wyznanie. Pod wpływem emocji można powiedzieć coś, czego tak naprawdę się nie myśli.
 • Wybierz moment, gdy obydwoje nie jesteście pod wpływem alkoholu, nigdzie się nie spieszycie i macie dobre samopoczucie.
 • We wcześniejsze wypowiedzi możesz wplatać słowo „kocham” w formie „kocham spędzać z tobą czas” czy „kocham, gdy się tak pięknie uśmiechasz”. Będzie jej łatwiej przywyknąć do tego słowa, które z pewnością chciałaby usłyszeć. Dodatkowo po jej reakcji szybko zorientujesz się, czy jest już gotowa na usłyszenie i wypowiedzenie tych dwóch ważnych słów.
 • Spójrz jej w oczy, bądź szczery i użyj jak najprostszych słów, płynących prosto z serca. Po wyrazie twarzy i spojrzeniu natychmiast zorientujesz się, jak wygląda sytuacja.
 • Nie naciskaj, aby dziewczyna odpowiedziała natychmiast, może potrzebuje więcej czasu, żeby się zakochać albo upewnić, co do swoich odczuć w stosunku do siebie.
 • Gdy już masz potwierdzenie, że dziewczyna czuje do ciebie to samo, co ty do niej, nie ma potrzeby powtarzania tego codziennie. Jeżeli czujesz się pewnie w tym związku i twoja partnerka również, nie musisz jej o tym ciągle zapewniać, aby wyznanie nie spowszedniało.

Jak powiedzieć kocham: dlaczego mężczyznom tak ciężko to wyznać

Oto dlaczego niektórzy panowie mogą mieć problem z wyznawaniem kobietom, co do nich czują:

 

 • mężczyznom bardzo trudno jest rozmawiać o uczuciach – wolą je okazywać, np. bukietem kwiatów, biletami do kina, pyszną kolacją, ugotowaną samodzielnie;
 • boją się zmian i zaangażowania. Jeśli są szczęśliwi na danym, początkowym etapie związku, pełnym namiętności i pożądania, chcą na nim pozostać. Słowa „kocham cię” mogą wszystko zmienić i nie będzie odwrotu. Dziewczyna potraktuje je jak deklarację dozgonnego uczucia, opowie o tym rodzinie i koleżankom i zacznie planować ślub;
 • nie są jeszcze pewni swoich uczuć, więc wolą niczego nie deklarować i dobrze się bawić;
 • w ich domach rodzinnych nie mówiono o uczuciach i nie okazywano ich sobie, nie potrafią więc naturalnie wyznawać miłości;
 • boją się wyśmiania, negatywnej reakcji drugiej osoby, odrzucenia.
 

Więcej na temat miłość porady psychologiczne
Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33