zadowolone kobiety
©Christian Schwier/fotolia

Nastrój – 5 sposobów na poprawę samopoczucia

zadowolone kobiety
©Christian Schwier/fotolia

Nastrój to zgodnie z definicją umieszczoną w Słowniku PWN „stan psychiczny utrzymujący się u kogoś przez jakiś czas”. Aby przegonić złe samopoczucie, wystarczy trochę czasu i wyobraźni.

1. Oddech metodą 3-3-6

Przez 3 sekundy nabierz oddech, przez kolejne 3 - wstrzymaj oddech, a następnie powoli przez 6 sekund wypuszczaj powietrze. Psychoterapeutka Darlene Mininni, autorka książki „The Emotional Toolkit” twierdzi, że taki sposób oddychania dostarcza więcej tlenu do krwi i rozluźnia mięśnie.

2. Masaż czekoladowy - zbawienny dla nastroju

Do masażu czekoladowego wykorzystuje się zwykle krem z czekolady i czekoladowy olejek do masażu. Aromat czekolady sprawia, że wydzielają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia. Zabieg, oprócz działania relaksującego, poprawia mikrokrążenie skóry, działa odmładzająco i przyspiesza spalanie tłuszczu.

3. Kąpiel relaksacyjna w domowym zaciszu

Działanie odprężające ma kąpiel w domowych warunkach – do wody warto dodać olejki zapachowe, płatki kwiatów, a dookoła rozstawić świeczki. Aby spotęgować efekt relaksu, możesz włączyć swoje ulubione piosenki.

4. Popraw nastrój, oglądając zdjęcia

Nastrój poprawi z pewnością także oglądanie zdjęć, upamiętniających najpiękniejsze chwile w życiu. Jest to bardzo kojąca metoda zwłaszcza, gdy twoich bliskich nie ma w pobliżu.

5. Drobny prezent na poprawę samopoczucia

Świetnym pomysłem na chandrę jest sprawienie sobie prezentu, może to być np. kwiatek, element garderoby lub biżuteria. W codziennym zabieganiu nie warto zapominać o sobie i swoich potrzebach.


Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30