Stojacy tyłem chłopak z plecakiem nad morzem
©svetlok/Fotolia

Odzyskaj byłego chłopaka! Oto najlepsze wskazówki, jak to zrobić

Stojacy tyłem chłopak z plecakiem nad morzem
©svetlok/Fotolia

Jak odzyskać faceta, którego kochasz: najpierw uświadom sobie, czy to na pewno miłość, a nie przyzwyczajenie lub obawa przed byciem singlem. Daj mu od siebie odpocząć, nie pisz, nie dzwoń, nie pojawiaj się w jego ulubionych miejscach. Nie wzbudzaj w nim zazdrości, bo urażony odejdzie na zawsze.

 

Czasami chwilowe rozstanie ożywia związek, pozwala nabrać dystansu do siebie i partnera oraz ocenić, czy już czas na poważne deklaracje i dojrzałą relację.

Jak odzyskać byłego chłopaka: najlepsze porady

Jeśli zostałaś porzucona przez mężczyznę, do którego wciąż coś czujesz, przeczytaj poniższe wskazówki:

 

  • Na początek zastanów się, dlaczego tak naprawdę doszło do rozstania. Przyczyny mogą być różne: zdrada jednej ze stron, chorobliwa zazdrość, niezgodność charakterów. Być może uczucie się już skończyło i byłaś z nim tylko z przyzwyczajenia lub z obawy przed samotnością. Spróbuj realnie ocenić sytuację i stwierdzić, czy warto walczyć o coś, co pod koniec związku było już jedynie iluzją.
  • Jeżeli jesteś pewna, że chcesz o niego walczyć, bo podejrzewasz, że może być tym jedynym, daj mu swobodę. Nie wysyłaj do niego wiadomości, nie wydzwaniaj, nie przechodź niby przypadkiem pod jego blokiem czy siłownią, nie wypytuj jego przyjaciół, czy z kimś się nie spotyka. Obserwuj go ostrożnie z dystansu i pozwól mu zatęsknić. Każdego spotkania w kolejce w barku czy w sklepie nie próbuj wykorzystać jako okazji do przeprowadzenia wywiadu, jak spędza czas i czy za tobą tęskni.
  • Poproś go o pomoc, jeśli wcześniej zdeklarował się, że może jej udzielić. Podkreśl, że można na nim polegać, bądź miła, wdzięczna. Niech facet poczuje się dowartościowany. Możesz mu się zrewanżować czymś, co naprawdę lubi: biletami na koncert lub piknikiem, które dadzą okazję do kolejnego, pozornie niezobowiązującego spotkania. Nie narzucaj się jednak, gdy mężczyzna stanowczo odmówi lub zorientujesz się, że ma nową dziewczynę.
  • Zadbaj o siebie. Wykorzystaj większą ilość wolnego czasu na samorealizację. Zacznij robić coś nowego: zapisz się na kurs, zacznij ćwiczyć, zorganizuj sobie czas. Nie rób wrażenia ofiary, która ma w życiu tylko jeden cel: odzyskanie chłopaka. Nie zaszkodzi też pochwalenie się na Facebook'u osiągnięciami zawodowymi czy zdjęciami z wypadu na kajaki ze znajomymi. Twój eks-chłopak powinien zobaczyć, że dobrze sobie radzisz i jesteś w świetnej formie.
  • Potraktuj rozstanie jako okazję do zabiegów kosmetycznych, na które nie mogłaś sobie przy nim pozwolić: częstego całonocnego olejowania włosów, eksperymentowania z kolorowymi maseczkami z owoców czy samodzielnego farbowania brwi i rzęs. Zmień fryzurę, zaproś koleżanki do pomocy przy metamorfozy wnętrza szafy, zacznij wychodzić z psem na długie spacery. Na co dzień układaj włosy, maluj się i dbaj o to, co masz na sobie – nigdy nie wiesz, kiedy wpadniesz na swojego byłego faceta.
  • Nie staraj się wzbudzić w nim zazdrości – to może wpłynąć tylko na twoją niekorzyść. Inny mężczyzna pomoże ci zapomnieć o rozstaniu jedynie na chwilę. Związek na zasadzie „wybijania klina klinem” wywoła wyrzuty sumienia, a plotki mogą dotrzeć do twojego byłego. Możesz go tym zdenerwować, sprowokować do zakończenia relacji, zaprzestania kontaktu i do takiego samego zachowania w formie odwetu. Zranisz go i stracisz bezpowrotnie.
 

Więcej na temat miłość problemy w związku
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44