Kobieta siedzi na biurku i rozmawia z kolegą z pracy
©Kaspars Grinvalds/Fotolia

Jak poderwać kolegę z pracy? 5 porad

Kobieta siedzi na biurku i rozmawia z kolegą z pracy
©Kaspars Grinvalds/Fotolia

Biurowe otoczenie to dobra okazja, aby poderwać kolegę z pracy. Znajomość może okazać się niewinnym flirtem, gorącym romansem lub przeobrazić się w trwały związek, wszystko zależy od chęci i zaangażowania stron. Uważaj jednak, by niewinna zabawa nie krzywdziła innych. Nie rozbijaj związków zwłaszcza, jeśli są w nich dzieci.

 

Cechy, jakie są niezbędne podczas flirtowania z kolegą z pracy to: odwaga, chęć podjęcia ryzyka i dyskrecja.

Bądź miła i zaskakująca

Jeśli chcesz poderwać kolegę z pracy, staraj się być dla niego miła. Nie narzucaj się, ale próbuj go zaskoczyć. Postaw na pomysłowe rozwiązania – drobiazgi, o których będzie myślał przez cały dzień. Taką czynnością może być, np. zaparzenie mu kawy w poniedziałkowy poranek. Ciepła kawa postawiona na biurku będzie wyrazem troski i miłym początkiem nowego tygodnia w pracy. Stanie się też sposobnością do kolejnych serdecznych gestów.

Zacznij od neutralnych tematów

Nie przechodź do rzeczy od razu, bądź ostrożna i tajemnicza. Postaraj się stworzyć nić zaufania i zbudować dobrą relację. Zacznij od rozmów na temat waszej pracy i wśród nich znajduj wspólne zainteresowania. Jako koleżanka poproś, np. o pomoc w rozwiązaniu komputerowego dylematu. Przy okazji pochwal jego talent, bystrość i profesjonalizm. Kolejne rozmowy mogą iść w kierunku bieżących wydarzeń i ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Taka strategia pozwoli wam zbliżyć się do siebie i lepiej się poznać.

Zachwycaj poczuciem humoru

Optymizm i poczucie humoru to niezbędne elementy flirtu w pracy. Zarażaj partnera pozytywnym nastojem tak, aby myśląc o tobie przypominał mu się twój uśmiech. Śmiech podnosi poziom endorfin i poprawia nastrój. Osoby zabawne i przyjaźnie nastawione są ciekawymi towarzyszami do rozmów, łatwiej ośmielają swoich partnerów i szybciej zdobywają sympatię innych.

Współpracuj

Jeżeli wasza praca polega na systemie zadaniowym, zgłoś się do projektu (najlepiej jako ochotnik), który prowadzi twój kolega. Wspólna praca i odpowiedzialność zbliży was, da ci szansę wykazania się i zdobycia uznania w jego oczach. Jeżeli projekt zakończy się sukcesem, zyskasz wdzięczność i szansę na kolejne spotkania.

Pojawiaj się na przyjęciach firmowych

Celem firmowych przyjęć jest integracja współpracowników. Wykorzystaj ten czas i spotykając się na neutralnym gruncie, daj się poznać od strony prywatnej. Zapomnij o tematach związanych z branżą. Baw się, śmiej i co jakiś czas zerkaj w jego kierunku. Wysyłaj subtelne sygnały, że jesteś nim zainteresowana. Jeżeli zauważysz, że nie jesteś mu obojętna, na koniec przyjęcia podziękuj za dobrą zabawę i zaproponuj powtórkę, tym razem w węższym gronie, np. sam na sam.

 

Jeżeli chcesz poderwać chłopaka z pracy nie czekaj, aż on sam zwróci na ciebie uwagę. Przejmij inicjatywę i prowadź relacje cierpliwie, małymi kroczkami.

 

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43