Para zakochanych ogląda razem komedię romantyczną
©YakobchukOlena/Fotolia.com

Kultowe filmy romantyczne na walentynkowy wieczór

Para zakochanych ogląda razem komedię romantyczną
©YakobchukOlena/Fotolia.com

Filmowy wieczór walentynkowy spędzony w towarzystwie ukochanej osoby to jeden ze scenariuszy na ten wyjątkowy dzień, szczególnie gdy pogoda nie zachęca do spacerów. Wspólne oglądanie filmów romantycznych to okazja do zabawy i wzruszeń w miłosnym nastroju. 

Komedie romantyczne w stylu retro

„Casablanca” z 1942 roku to opowieść o wielkiej miłości. Mimo melodramatycznej atmosfery można w nim odnaleźć nawet elementy komiczne, takie jak: wątki o czeskim ruchu oporu. Tytułowa Casablanca jest miejscem akcji. W tym marokańskim mieście główny bohater, właściciel klubu nocnego, spotyka swoją miłość z dawnych lat. Casablanca to propozycja dla wielbicieli kina noir i czarno-białych, klasycznych obrazów. 

 

„Annie Hall” to film Woodego Allena z 1977 roku, który jest klasyką romantycznego nurtu. Tytułowa Annie, grana przez Diane Keaton, jest postacią złożoną. To energiczna i trudna do kochania kobieta, którą zafascynowany jest nowojorski komik Alvy Singer (w tej roli Woody Allen). Produkcja zaliczana jest do kultowych i jest pozycją obowiązkową na liście filmów o miłości.

Oryginalni bohaterowie filmów romantycznych

"Moja łódź podwodna" („Submarine”, 2010 r.) opowiada w niezwykły sposób o przeciętnym życiu wrażliwego 15-latka o imieniu Oliver, pierwszej, nieszczęśliwej miłości, problemach rodziców i otaczającej rzeczywistości. Film jest bardzo klimatyczny, nietuzinkowy przeznaczony i nie tylko dla nastolatków. 

 

„Amelia” („Amelie”, 2001 r.) to niezwykle romantyczna opowieść utrzymana w stylistyce pięknej baśni. Nasycone barwami przygody tytułowej bohaterki ogląda się we dwoje bardzo przyjemnie. Obraz urzeka nieprzeciętną percepcją rzeczywistości. Pojawiające się w filmie wątki można interpretować na wiele sposobów. 

Najpopularniejsze komedie romantyczne z lat 90.

„Pretty woman” (1990 r.) to klasyk wśród filmów o miłości. Doskonała ścieżka dźwiękowa i niezapomniana kreacja Julii Roberts to dodatkowe atuty filmu. Wyraziste postacie i ciekawa historia, okraszona dobrym humorem i chwilami wzruszenia, to bez wątpienia doskonały pomysł na walentynkowy wieczór filmowy. Wielbiciele stylistyki lat 90. z pewnością docenią również inne kreacje Julii Roberts, takie jak: „Uciekająca panna młoda” („Runaway bride”, 1999 r.), „Mój chłopak się żeni” („My Best Friend's Wedding”, 1997 r.) oraz „Nothing Hill” (1999 r.).

 

Więcej na temat miłość Walentynki randki
Przeładuj

Kuchnie gwiazd. Minimalizm u Siwiec, przepych u Przetakiewicz. A Szelągowska? Połączyła dwa nietypowe kolory

zobacz 00:55