flirt
Pixabay/907572/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Niewierność mężczyzn - najczęstsze przyczyny

flirt
Pixabay/907572/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Większość z nas zadaje sobie to pytanie. Jak wiadomo, na zdradę nie ma usprawiedliwienia, bo nic tak nie boli jak niewierność partnera.

Przyczyny zdrady

  • Niedojrzałość emocjonalna – stałość w uczuciach i wierność, dla niektórych mężczyzn, jest trudna do zrozumienia, a trwały związek wymaga dojrzałości i zaangażowania. Skutek niedojrzałości często widać poprzez zdrady.
  • Seksoholik – niektórzy mężczyźni uważają, że seks z inną kobietą nie ma wpływu na ich związek i rodzinę, oczywiście, jeśli o tym wyskoku nie dowie się ich partnerka. Czują z tego powodu wyrzuty sumienia i dosyć szybko zapominają o swoich przygodach. Dla seksoholika pożycie seksualne jest nałogiem, a to łączy się jednocześnie ze zdradą.
  • Nuda i rutyna – w każdym związku, po upływie czasu wieje nudą.. Mężczyzna zauważa rutynę w związku i szuka wrażeń gdzie indziej, np. u innej kobiety.
  • Niskie poczucie własnej wartości – jeśli mężczyzna czuje się niedoceniany, może on szukać uznania u innych osób. W tym wypadku, szybciej i łatwiej ulegnie innej kobiecie, ponieważ nowa miłość na pozór podniesie jego wartość.
  • Zaspokajanie potrzeb i zachcianek – niektórzy mężczyźni zachowują się jak duże dzieci, są przekonani, że partnerka spełni wszystkie ich zachcianki. Jeśli tak się nie dzieje, szukają pocieszenia w ramionach innej.
  • Brak namiętności – kiedy osobnik płci męskiej zauważy brak namiętności ze strony swojej żony czy partnerki, odbiera to jako odrzucenie i może zdradzić swoją kobietę.

Jak zapobiec zdradzie?

Czy są sposoby, aby zapobiec zdradzie? Oczywiście, że tak. Razem ze swoim partnerem, raz na jakiś czas zróbcie romantyczny wieczór tylko dla dwojga. Nie dopuszczaj do tego, aby w twoim związku powiewało nudą, a jeśli tak się stanie zareaguj szybko i nie ignoruj tego. Staraj się rozmawiać o jego potrzebach i fantazjach. Ponadto kokietuj go i flirtuj z nim, a zobaczysz, że nawet przez myśl mu nie przejdzie, aby zdradzić taką kobietę jak ty. 


Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18