uśmiechnięta blondynka trzyma pudła z prezentami
©indigolt/Fotolia

Pomysły na prezent dla mamy – klasyczne, fotograficzne, elektroniczne, vouchery

uśmiechnięta blondynka trzyma pudła z prezentami
©indigolt/Fotolia

Nie wiesz jaki prezent wręczyć na Dzień Matki? Prezent powinien być dostosowany do stylu, gustu i przyzwyczajeń osoby obdarowywanej.

 

Z pewnością ty znasz swoją mamę najlepiej, zastanów się więc, jaki styl życia jest jej najbliższy lub czego jej brakuje, na co sama by sobie nie mogła pozwolić. Pamiętaj też, że nie tylko podarunki się liczą, ale czas spędzony wspólnie. Mamie – tradycjonalistce do gustu przypadnie klasyczny prezent, np. perfumy i kwiaty. Fit-mama ucieszy się z pulsometru lub licznika rowerowego. Mamę, która uwielbia degustacje, warto zaprosić na elegancką kolację lub wizytę w pijalni czekolady.

Prezent na dzień matki – klasyka zawsze się sprawdzi

Czekoladki i bukiet kwiatów to bardzo uniwersalny zestaw, który każdemu powinien przypaść do gustu. Sprawdzi się także biżuteria, książka czy perfumy. Mama – tradycjonalistka, powinna być zadowolona również z kosmetyków – pod warunkiem, że dobrze znamy jej upodobania.

Foto-gadżety na dzień matki

Firmy fotograficzne prześcigają się w tworzeniu spersonalizowanych prezentów. Na Dzień Matki można wydrukować napis lub zdjęcie bądź połączyć obie te formy na upominkach: zegarze, koszulce, fartuchu, poduszce, puzzlach, parasolu, kubku, talerzyku, filiżance. Sklepy oferują gadżety z gotowymi napisami, można jednak skomponować swój własny.

Zakupy na dzień matki – gadżety elektroniczne

Mama, która lubi być w formie, ucieszy się z pulsometru, który wskaże ilość spalonych kalorii i będzie kontrolował puls. Bieganie umili odtwarzacz MP3 lub MP4. Mama, której pasją jest kolarstwo będzie zadowolona z licznika rowerowego, który oprócz podstawowych parametrów, ma wbudowaną funkcją pomiaru tętna, wysokościomierz, możliwość podłączenia do komputera i analizę danych w programie. Miłośniczkę książek można obdarować czytnikem e-booków. Każdej mamie z pewnością przyda się telefon komórkowy – nawet, jeśli ten, który ma działa bez zarzutu, dobrze jest mieć jeden zapasowy. Nowoczesnej mamie można kupić smartfona. Dość uniwersalnym prezentem elektronicznym jest aparat cyfrowy, który upamiętni spędzone wspólnie chwile.

Pomysł na prezent dla mamy – chwila relaksu

Jeśli fundusze nam na to pozwalają, warto ufundować mamie weekend w SPA, masaż relaksacyjny – np. wykonywany za pomocą czekolady, regeneracyjny zabieg na dłonie. Przyjemnością powinien być również czas spędzony na manicure, pedicure czy zabiegu nawilżającym włosy. Warto rozważyć zakup biletów do kina, teatru bądź wręczenie vouchera na elegancką kolację lub wizytę w pijalni czekolady. Bardzo ciekawym prezentem, który powinien spodobać się każdej mamie jest sesja fotograficzna. Warto zastanowić się, czy mama ma niespełnione pasje, które kiedyś chciałaby zrealizować – jeśli np. zależało jej na tym, by nauczyć się pływać, można jej kupić karnet na naukę pływania. Jeśli kocha konie, warto rozważyć zakup karnetu na naukę jazdy konnej.

 

Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30