Para je posiłek w eleganckiej restauracji.
©luckybusiness/Fotolia.com

Dzień Kobiet to dobra okazja, żeby spędzić czas ze swoją drugą połówką i zrelaksować się. Oprócz tradycyjnych prezentów dla niej warto więc rozważyć propozycje wyjazdów i wyjść tylko we dwoje. Najciekawsze pomysły to spontaniczna wycieczka, weekend dla dwojga w SPA i nauka nowych umiejętności (np. kurs tańca lub skok na bungee).

 

Wspólne świętowanie Dnia Kobiet to doskonała propozycja dla par z długim stażem. Krótki wyjazd czy czas spędzony razem w mieście pozwala odpocząć i na nowo zbliżyć się do siebie.

Niespodzianka na Dzień Kobiet: wycieczka dla pary

Jeśli kobieta 8 marca każdego roku dostaje kwiaty i czekoladki, to z pewnością tym razem spodziewa się tego samego. Można ją jednak zaskoczyć i przygotować dla niej niezapomnianą niespodziankę. Bardzo oryginalny pomysł, który z powodzeniem mógłby się pojawić w amerykańskiej komedii romantycznej, to wycieczka-niespodzianka. Wyjazd należy zaplanować tak, aby kobieta do ostatniej chwili nie spodziewała się, dokąd jedzie. Można jej na przykład powiedzieć, że to wyjazd do teściów albo odwiedziny u innych członków rodziny. Prawdziwy cel podróży ukochana pozna dopiero w drodze, na lotnisku lub na dworcu. Idealną opcją na taką niespodziewaną wycieczkę jest romantyczny pobyt w Paryżu. W zależności od budżetu może to być jednak także wyjazd w polskie góry lub nad morze.

Romantyczny weekend dla dwojga w SPA

Podobną propozycją, ale już niekoniecznie z elementem zaskoczenia, jest romantyczny weekend w SPA. Nawet krótki wypoczynek w takim miejscu pozwala się zrelaksować i zapomnieć o pracy. Masaże i zabiegi rozluźniają napięte mięśnie, zmniejszają bóle kręgosłupa i poprawiają wygląd skóry. Warto skorzystać także z dodatkowych opcji dla par, takich jak lampka wina w jacuzzi czy nastrojowa muzyka. Weekend w SPA przypadnie do gustu głównie paniom, ale mężczyźni także odczują zbawienne skutki takiego wyjazdu – spędzą czas tylko z ukochaną i poczują się jak na początku związku.

Dzień Kobiet we dwoje: degustacja win, sporty ekstremalne lub lekcja tańca

Ciekawa propozycja na Dzień Kobiet dla par, które nie chcą wyjeżdżać daleko poza miasto, to pakiety okolicznościowe oferowane w wielu miejscach i punktach usługowych. W ramach  wykupionego kuponu można między innymi wybrać się na degustację win, lekcję tańca (np. zmysłowego tango), trening tenisa czy przejażdżkę gokartem. Popularnością cieszą się także sporty ekstremalne, takie jak skok na bungee, flyboard (ewolucje w wodzie) czy skok ze spadochronem. Taka atrakcja jest dużo ciekawsza niż tradycyjna kolacja w restauracji i na pewno zapewni niezapomniane wspomnienia na długo.