Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych

Kochankowie na podłodze
© Andriy Bezuglov/Fotolia.com

Erotyczny wstęp do seksu – satysfakcjonująca gra wstępna

Kochankowie na podłodze
© Andriy Bezuglov/Fotolia.com

Pieszczoty prowadzące do kulminacji w postaci seksu sprzyjają zacieśnianiu więzi i pogłębieniu intymnej relacji. Jednak gdy zależy nam jedynie na tzw. szybkim numerku, gra wstępna bywa zupełnie niepotrzebna.

 

Grę wstępną kojarzymy najczęściej z wzajemnym pobudzaniem sfer erogennych partnerów w celu spotęgowania podniecenia. To jedna z najprostszych i niekoniecznie miarodajnych definicji tego procesu.

Co to jest gra wstępna

Pocałunki, dotyk, flirt, kontakt wzrokowy a nawet rozmowa. Wszystkie te komponenty składają się na poprawę jakości związku. A gra wstępna – zarówno jej intensywność, jak i długość są ściśle związane z zaangażowaniem uczuciowym. Gdy uprawiamy seks bez zobowiązań z nowo poznaną osobą ten element jest najczęściej pomijany. Niekiedy może być bardziej krępujący dla obcych sobie osób, niż sam stosunek płciowy.

 

Według wielu kobiet gra wstępna trwa cały czas - to jak mężczyzna się zachowuje, czy obdarza swoją partnerkę pieszczotami w ciągu dnia, dzwoni, pisze, robi małe przyjemności. Kobiety podchodzą do spraw seksu nieco bardziej emocjonalnie. Ważna jest dla nich bliskość i porozumienie z partnerem. Nie oznacza to jednak, że sfera fizyczna zupełnie się dla nich nie liczy. One również potrzebują czasem rozładowania emocji, napięcia seksualnego lub po prostu przygody np. podczas spontanicznego seksu w windzie. Nie dajmy się zwieść stereotypom. Tak samo jak kobiety często myślą o seksie, również mężczyźni potrzebują uwagi, zrozumienia i erotycznego wstępu do miłosnej gry.

Efekt gry wstępnej

Z biologicznego punktu widzenia gra wstępna ma duże znaczenie na jakość późniejszego zbliżenia. Pod wpływem wzajemnych pieszczot w organizmach kochanków dochodzi do wielu zmian. U kobiet przedsionek i wnętrze pochwy lekko nabrzmiewają, zaczyna wydzielać się naturalny lubrykant – ułatwiający późniejszą penetrację. Ponadto pochwa ulega delikatnemu zwężeniu. Wstępne pieszczoty u mężczyzny powodują silniejszy wzwód, moszna grubieje a jądra unoszą się.

Jak powinna wyglądać gra wstępna

W czasie gry wstępnej liczy się przede wszystkim zaufanie do partnera, znajomość jego ciała i wychodzenie naprzeciw jego/jej potrzebom. Miłosny flirt, wspólna kąpiel połączona z masażem, namiętne pocałunki, komplementy, obietnice ekscytującego wieczoru wysyłane jako smsy – wybór jest duży. Nie ma uniwersalnej recepty na udaną grę wstępną, o jej jakości decydują kochankowie. Nie ma sensu realizować ściśle założonego planu lub scenariusza. Można wpleść erotyczne elementy do seksu, by go urozmaicić, ale najważniejsze jest spełnianie wzajemnych marzeń oraz fantazji. Gra wstępna powinna rozbudzać zmysły, pogłębiać więzi i niwelować zahamowania, ponieważ sprzyja wzajemnemu poznawaniu się kochanków. Niejednokrotnie rozbudowana gra wstępna bywa urozmaiceniem w związkach, którym do łóżka wkradła się rutyna. Jest to doskonały sposób na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń oraz duże pole do eksperymentowania, gdy zna się już „podstawy obsługi” ciała partnera można znacznie swobodniej improwizować.

Sposób na udaną grę wstępną

Podczas kąpieli dodajcie do niej olejku z paczuli lub wanilii, które rozbudzają zmysły podobnie jak afrodyzjaki. Dotykajcie się – warto użyć również olejku do masażu o zapachu, który oboje lubicie. Dzięki temu skóra będzie nawilżona, gładka i przyjemnie śliska. Przesuwanie dłońmi po ciele partnera powoduje, że staje się ono wrażliwsze na doznania. Pocałunki – nie tylko w usta, są bardzo zmysłowym wyrazem zainteresowania partnerem. Patrzcie na siebie, komplementujcie i przede wszystkim – nie róbcie nic na siłę. Poddajcie się chwili. Jeżeli w codziennym zabieganiu nie macie czasu na wydłużenie miłosnej gry postanówcie sobie, żeby hucznie uczcić Światowy Dzień Gry Wstępnej przypadający 9 listopada.


Więcej na temat pozycje seksualne orgazm libido
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51