Nowożeńcy spędzają razem miesiąc miodowy.
©nd3000/Fotolia.com

Gdzie spędzić miesiąc miodowy? Najpopularniejsze kierunki podróży poślubnej

Nowożeńcy spędzają razem miesiąc miodowy.
©nd3000/Fotolia.com

Podróż poślubna jest wyjątkowym okresem dla wszystkich nowożeńców, ponieważ pozwala na wspólne celebrowanie chwil. Warto wziąć pod uwagę preferencje, dotyczące spędzania wolnego czasu – zarówno swoje, jak i małżonka. Wśród najpopularniejszych kierunków podróży poślubnej można wymienić: Włochy, Francję, Wyspy Greckie oraz Bali. Pary ze skromniejszym budżetem z powodzeniem mogą spędzić miesiąc miodowy w Polsce – na Mazurach, w górach czy nad morzem.

 

Forma spędzania czasu podczas podróży poślubnej powinna być podyktowana indywidualnymi upodobaniami. Podczas miesiąca miodowego można zwiedzać, odpoczywać na plaży, a także chodzić po górach i uprawiać sporty wodne. W tym wszystkim warto pamiętać o drugiej osobie, a także o tym że związek jest sztuką kompromisów.

 

Miesiąc miodowy we Włoszech

 

Włochy są uznawane za jeden z najbardziej romantycznych zakątków świata – włoskie miasteczka odznaczają się urokliwymi uliczkami oraz zabytkowymi zabudowaniami. Kraj ten słynie również z doskonałej kuchni i bardzo przyjaznych ludzi. W podróż poślubną można udać się szlakiem włoskich winnic – począwszy od Toskanii, przez Lombardię, aż po Veneto. Będąc we Włoszech, nie można odpuścić sobie również Rzymu oraz wycieczki gondolą w Wenecji, uznawanej za stolicę miłości i karnawału.

 

Podróż poślubna – Francja

 

Popularnym kierunkiem podróży poślubnej jest również Francja, a szczególnie Paryż, który szczególnie upodobali sobie nowożeńcy. Podobnie jak Wenecja miasto to uznawane jest za stolicę miłości i obowiązkowy kierunek podróży dla wszystkich zakochanych par. Podczas miesiąca miodowego w Paryżu można zwiedzić wieżę Eiffela, Luwr, Katedrę Notre Dame, a także udać się na wycieczkę do Disneylandu. Nie należy zapominać jednak o innych urokliwych regionach Francji – Prowansji (krainy lawendy) czy Lazurowym Wybrzeżu.

 

Podróż poślubna po Grecji

 

Idealnym miejscem na miesiąc miodowy są również greckie wyspy: Itaka, Kreta, Santorini, Rodos, Kos czy Mykonos. Ten kierunek podróży polecany jest w szczególności nowożeńcom, którzy decydują się na podróż poślubną jesienią. Wakacje na wyspach greckich są przeznaczone przede wszystkim dla entuzjastów sportów wodnych oraz wypoczynku na plaży. Wyspy te są pełne turystów i luksusowych hoteli, dlatego też poleca się zakup wycieczki za pośrednictwem biura podróży z opcją all inclusive.

 

Miesiąc miodowy na Bali

 

Wiele par decyduje się spędzić miesiąc miodowy na Bali – egzotycznej, indonezyjskiej wyspie. Opcja ta jest szczególnie polecana nowożeńcom, którzy nie lubią zatłoczonych miejsc. Wyspa Bali jest kameralna, a jednocześnie bardzo urokliwa i klimatyczna. W trakcie tej egzotycznej podróży poślubnej można wypoczywać na plaży, a także zwiedzać świątynie oraz plantacje herbaty. Warto poszukać hotelu, oferującego atrakcyjne zniżki dla nowożeńców.

 

Podróż poślubna w Polsce

 

Pary, które nie chcą spędzać podróży poślubnej za granicą, w trakcie swojego miesiąca miodowego mogą wypoczywać nad morzem, na Mazurach lub w górach. Nowożeńcom polecane są również ośrodki typu SPA, które oferują atrakcyjne pakiety dla zakochanych. Wśród najpopularniejszych kierunków podróży poślubnej w Polsce można wymienić: Karpacz, Łebę, Hel, Zakopane, Ustrzyki Dolne, a także Przełom Dunajca.

Więcej na temat ślub Związek miłość
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52