Kobieta ćwiczy z krzesłem
© Africa Studio/Fotolia.com
Styl życia

Trening mięśniowy na krzesłach – zumba sentao

Zumba sentao to trening taneczno-wzmacniający, w którym ćwiczenia wykonuje się przy użyciu krzeseł. Podczas zajęć najważniejsze jest świadome i precyzyjne napinanie mięśni. Trening wykonywany w ten sposób ujędrnia i wzmacnia całe ciało ze szczególnym naciskiem na jego górne partie, brzuch oraz pośladki. Jest to forsowna forma aktywności wymagająca kondycji fizycznej i wcześniejszego doświadczenia z zajęciami fitness.

Zumba sentao to trening taneczno-wzmacniający, w którym ćwiczenia wykonuje się przy użyciu krzeseł. Podczas zajęć najważniejsze jest świadome i precyzyjne napinanie mięśni. Trening wykonywany w ten sposób ujędrnia i wzmacnia całe ciało ze szczególnym naciskiem na jego górne partie, brzuch oraz pośladki. Jest to forsowna forma aktywności wymagająca kondycji fizycznej i wcześniejszego doświadczenia z zajęciami fitness.

Zumba sentao – siłowy trening dla zaawansowanych

Zumba to połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego z ćwiczeniami fitness. Rozpoczynając tego typu trening musimy mieć przed sobą cel, który chcemy osiągnąć. To najlepsza motywacja. Za pomocą tego typu treningu – wykonywanego regularnie oraz przy jednoczesnym stosowaniu odpowiednio zbilansowanej diety – szybko zrzucimy nadmiar tkanki tłuszczowej – w szczególności z okolic pośladków, ramion i brzucha. Wzmocnimy mięśnie, będziemy rzeźbić sylwetkę i ujędrniać całe ciało.

Zumba sentao – jak wygląda trening

Treningi w zumbie sentao maja charakter tonizujący. Oznacza to, że organizm zwiększa swoją wydolność poprzez wzmocnienie tkanki mięśniowej. Treningi w zumbie senato, tak jak we wszystkich rodzajach zumby, są bardzo radosne i poprawiają samopoczucie. Zumba sentao to dynamiczne ćwiczenia oporowe oraz ćwiczenia cardio, które wykonywane są w sposób energiczny przy dźwiękach muzyki latynoamerykańskiej. Jest ona znacznie spokojniejsza niż np. w zumbie gold, ponieważ w sentao kładzie się nacisk na precyzyjne wykonywanie każdego ruchu. Wykorzystanie krzesła podczas zajęć nie polega na tym, że będziemy na nim siedzieć. W sentao krzesło to przyrząd do ćwiczeń. Przy jego pomocy wykonywane są przysiady oraz wymachy. Cała choreografia jest zaplanowana w taki sposób, aby trening był bezpieczny i efektywny.

 

Kobieta tańczy z ciężarkami
© xalanxs/Fotolia.com
Styl życia
Zumba toning – chudnij i wzmacniaj mięśnie w rytmie latino!
Zumba toning jest zestawem rzeźbiących sylwetkę ćwiczeń wykonywanych w takt gorących latynoskich rytmów. Podczas treningu wytrzymałościowego używa się specjalnych ciężarków zwanych „toning sticks”, które grzechoczą jak marakasy.

Zumba toning jest zestawem rzeźbiących sylwetkę ćwiczeń wykonywanych w takt gorących latynoskich rytmów. Podczas treningu wytrzymałościowego używa się specjalnych ciężarków zwanych „toning sticks”, które grzechoczą jak marakasy. Zumba toning – na czym polega? Zumba toning jest odmianą cieszącej się coraz większą popularnością zumby , która jest połączeniem elementów tańca latynoamerykańskiego z elementami fitness. Dodanie słowa toning – oznaczającego ujędrnianie , wzmacnianie – powoduje, że główny nacisk w zumbie toning kładzie się na ćwiczenia wytrzymałościowe wykonywane w takt muzyki . Układy są skomponowane w oparciu o taneczny krok. Dodatkowo podczas treningu używa się specjalnych hantli – zumba sticks (ważą około 0,7 kg), które grzechoczą jak marakasy. Treningi w zumba toning wzmacniają wybrane partie mięśni na ramionach, udach, pośladkach czy brzuchu . Muzyka jest nieco łagodniejsza, niż np. w tradycyjnej zumbie, ponieważ wykonywanie powtórzeń wymaga nieco uwagi. Jednak w dalszym ciągu jest to zumba, której głównym założeniem jest przede wszystkim dobra zabawa .   Zumba toning to trening dla osób, które chcą w szybki i przyjemny sposób zrzucić zbędne kilogramy. Przy czym należy pamiętać, że treningi są intensywne, dlatego ta forma aktywności przeznaczona jest dla osób, które miały już do czynienia z ćwiczeniami wytrzymałościami i których kondycja fizyczna jest przynajmniej na średnim poziomie. Podczas zajęć z zumba toning bardzo istotne jest świadome napinanie mięśni , którego uczymy się na bieżąco. Dokładne wykonywanie ćwiczeń i skupienie to podstawa. Zumba toning – efekty Treningi zumba toning przynoszą szybko rezultaty , ponieważ są to intensywne ćwiczenia wytrzymałościowe. Przy odpowiednim, dobrze zbilansowanym odżywianiu i systematycznym wykonywaniu ćwiczeń tkanka tłuszczowa jest...

zajęcia fitness
©UBER IMAGES/Fotolia.com
Styl życia
Postanowienia noworoczne – fitness – jak w nich wytrwać?
Popularnym postanowieniem noworocznym jest zapisanie się na trening fitness. Kluby sportowe mają bogatą ofertę treningów, więc należy wybrać te najbardziej dopasowane do swoich potrzeb. W wytrwaniu w regularnych ćwiczeniach pomogą karnety na miesiąc, kwartał lub pół roku. Dobrze jest też stawiać sobie konkretne cele, których realizacja jest w zasięgu ręki.

Popularnym postanowieniem noworocznym jest zapisanie się na trening fitness. Kluby sportowe mają bogatą ofertę treningów, więc należy wybrać te najbardziej dopasowane do swoich potrzeb. W wytrwaniu w regularnych ćwiczeniach pomogą karnety na miesiąc, kwartał lub pół roku. Dobrze jest też stawiać sobie konkretne cele, których realizacja jest w zasięgu ręki.   Nowy rok jest okazją do zmiany pewnych zachowań. Ludzie chętnie zaczynają uprawiać sport, chodzić na siłownię lub ćwiczyć fitness. Bardzo często jednak te postanowienia nie trwają zbyt długo. Warto się więc zastanowić, jaka forma ćwiczeń najbardziej nam odpowiada oraz co zrobić, aby wytrwać jak najdłużej. Fitness czy siłownia – co wybrać? Dla osób, które rozpoczynają przygodę ze sportem, dobrym pomysłem jest fitness. Dużą zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest praca w grupie, co daje motywację do przychodzenia na kolejne treningi. Co więcej, fitness oferuje różne rodzaje aktywności. Ćwiczenia na siłowni natomiast są przeznaczone dla ludzi, którym zależy na wzmocnieniu mięśni . Jest to najczęściej indywidualny trening wybranych partii ciała . Jeśli jednak minęło dużo czasu od ostatniej pracy siłowej, ciało może być nieprzyzwyczajone do tego typu ćwiczeń, a wtedy łatwo o nadwyrężenie i przeciążenie mięśni. Dlatego treningi trzeba dostosować do indywidualnej kondycji i wszystkie ćwiczenia poprzedzać rozgrzewką. Jeśli chce się zrzucić zbędne kilogramy, najszybsze efekty przynosi aerobik dostosowany do kondycji ćwiczącego . Przyjemna muzyka i choreografia pomagają w zaaklimatyzowaniu się na sali ćwiczeń, co wzmacnia motywację do pracy. Praca na siłowni buduje mięśnie, jednak ćwiczenia powinny być wykonywane pod okiem instruktora, który ułoży trening dostosowany do potrzeb. Karnety i promocje do klubów fitness...

Kobieta stoi z szeroko rozłożonymi rękami.
©Val Thoermer/Fotolia
Styl życia
Piloxing – czyli połączenie tańca, boksu i pilatesu
Piloxing to połączenie boksu, pilatesu wykonywanego na stojąco oraz elementów tańca. Wykonywany regularnie prowadzi do spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej bez przyrostu masy mięśniowej, wygimnastykowania całego ciała, rozciągnięcia mięśni i poprawy kondycji.

Piloxing to połączenie boksu, pilatesu wykonywanego na stojąco oraz elementów tańca. Wykonywany regularnie prowadzi do spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej bez przyrostu masy mięśniowej, wygimnastykowania całego ciała, rozciągnięcia mięśni i poprawy kondycji.   Wewnętrzna siła i zintegrowanie z własną kobiecością za pomocą ćwiczeń fizycznych jest możliwe dzięki treningom, których autorką i pomysłodawczynią jest Viveca Jensen – szwedzka instruktorka fitnessu, boksu, tancerka i trenerka gwiazd. Piloxing to dyscyplina bardzo lubiana przez gwiazdy Hollywoodu i szybko zdobywająca coraz więcej zwolenników wśród wyznawców zdrowego stylu życia. Na czym polega piloxing? Piloxing opiera się na zasadach treningu interwałowego , czyli głównym celem podczas ćwiczeń jest wprowadzenie ciała w odpowiedni stopień pobudzenia, a następnie delikatnego wyrównywania i uspokajania pulsu. Na początku wykonuje się ruchy zawierające elementy boksu , np. tzw. boksowanie z cieniem, które polega na intensywnych wymachach ramion imitujących bokserskie ciosy. Następnie wykonuje się ćwiczenia będące połączeniem pilatesu i tańca. Koniec to spokojniejsze ruchy i wyrównanie podwyższonego tętna. Dla kogo jest piloxing? Według jego twórczyni piloxing jest bardzo dynamicznym i energetyzującym sposobem utrzymania ciała w dobrej kondycji. Jednocześnie pozytywnie wpływa na samoocenę i wzmocnienie poczucia kobiecości . Dzięki zintegrowanemu systemowi ćwiczeń, kobieta zdobywa większą świadomość własnego ciała, dowartościowuje się i przeżywa duchową odnowę. Piloxing początkowo skierowany był do kobiet, jednak nie ma przeciwwskazań by trenowali go również mężczyźni. Mimo że ćwiczenia są intensywne, poradzą sobie z nimi również osoby, które od dłuższego czasu nie stosowały żadnej formy aktywności fizycznej. Wówczas treningi powinny być łagodniejsze na...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner