Kobiety ćwiczą zumbę
© Ariwasabi/Fotolia.com
Styl życia

Zumba gold – aby zacząć wcale nie musisz umieć tańczyć

Zumba gold to delikatny trening przeznaczony – po wcześniejszej konsultacji z lekarzem – szczególnie dla osób starszych, kobiet w ciąży i po porodzie oraz osób z nadwagą. Zumba gold jest dla wszystkich tych, którzy lubią aktywność fizyczną w latynoskich rytmach. To sposób na przyjemny, lekki i relaksujący trening, który jednocześnie – przy regularnym wykonywaniu - przynosi wiele korzyści zdrowotnych.

Zumba gold to delikatny trening przeznaczony – po wcześniejszej konsultacji z lekarzem – szczególnie dla osób starszych, kobiet w ciąży i po porodzie oraz osób z nadwagą. Zumba gold jest dla wszystkich tych, którzy lubią aktywność fizyczną w latynoskich rytmach. To sposób na przyjemny, lekki i relaksujący trening, który jednocześnie – przy regularnym wykonywaniu - przynosi wiele korzyści zdrowotnych.

Zumba gold – na czym polega i jak wygląda trening

Zumba gold jest odmianą zumby klasycznej i to właśnie ona polecana jest na rozpoczęcie przygody z zumbą ponieważ nie wymaga umiejętności tanecznych. Wszystkiego uczymy się podczas treningów. Zajęcia najczęściej trwają godzinę. Rozpoczynają się rozgrzewką, podczas której puszczane są 1 lub 2 piosenki. Choreografia do każdego utworu jest inna. Po treningu właściwym jest tzw. cool down, czyli wyciszenie i relaksacja. Nie ma potrzeby zapamiętywania kroków, ponieważ z każdym utworem są zmieniane i pokazywane przez instruktora. Jest to prosty układ, więc nie należy się obawiać, że coś nie wyjdzie. Zumba gold to przede wszystkim świetna zabawa, aktywność fizyczna w formie tańca i relaksu. Kroki w zumbie najczęściej są symetryczne. Oznacza to, że np. jeżeli wykonuje się dwa kroki w lewo prawdopodobnie będą też dwa kroki w prawo.

Zumba gold – wskazania i przeciwwskazania

Zumba gold ze względu na delikatny trening i mało forsowne zajęcia jest przeznaczona szczególnie dla osób starszych, mających problemy ze stawami, kręgosłupem, kobiet w ciąży lub po porodzie jak również wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tańcem. Przed zajęciami – w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych (w tym znacznej nadwagi) niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Jeżeli nie widzi on żadnych przeciwwskazań do takiej formy sportu, a jest się fanem latynoskich rytmów, należy zaopatrzyć się w wygodny, kolorowy strój oraz buty z amortyzującą podeszwą, i przede wszystkim zapisać się na zajęcia.

Zumba gold – korzyści

Efekty regularnych treningów są widoczne bardzo szybko, ponieważ angażowane są wszystkie partie ciała. Szybkość z jaką tracimy nadmiar tkanki tłuszczowej – jeżeli to jest głównym celem – jest uzależniona od cech indywidualnych, wieku, trybu życia i odżywiania. Podczas zajęć zumby gold poprawiamy ogólną wydolność organizmu, kondycję, budujemy i wzmacniamy mięśnie. Ponadto układ krążenia oraz układ trawienny pracują sprawniej. Zmianie ulega również samopoczucie. Zumba stała się stylem życia. To filozofia polegająca na radosnym podejściu do świata.

 

Kobieta tańczy z ciężarkami
© xalanxs/Fotolia.com
Styl życia
Zumba toning – chudnij i wzmacniaj mięśnie w rytmie latino!
Zumba toning jest zestawem rzeźbiących sylwetkę ćwiczeń wykonywanych w takt gorących latynoskich rytmów. Podczas treningu wytrzymałościowego używa się specjalnych ciężarków zwanych „toning sticks”, które grzechoczą jak marakasy.

Zumba toning jest zestawem rzeźbiących sylwetkę ćwiczeń wykonywanych w takt gorących latynoskich rytmów. Podczas treningu wytrzymałościowego używa się specjalnych ciężarków zwanych „toning sticks”, które grzechoczą jak marakasy. Zumba toning – na czym polega? Zumba toning jest odmianą cieszącej się coraz większą popularnością zumby , która jest połączeniem elementów tańca latynoamerykańskiego z elementami fitness. Dodanie słowa toning – oznaczającego ujędrnianie , wzmacnianie – powoduje, że główny nacisk w zumbie toning kładzie się na ćwiczenia wytrzymałościowe wykonywane w takt muzyki . Układy są skomponowane w oparciu o taneczny krok. Dodatkowo podczas treningu używa się specjalnych hantli – zumba sticks (ważą około 0,7 kg), które grzechoczą jak marakasy. Treningi w zumba toning wzmacniają wybrane partie mięśni na ramionach, udach, pośladkach czy brzuchu . Muzyka jest nieco łagodniejsza, niż np. w tradycyjnej zumbie, ponieważ wykonywanie powtórzeń wymaga nieco uwagi. Jednak w dalszym ciągu jest to zumba, której głównym założeniem jest przede wszystkim dobra zabawa .   Zumba toning to trening dla osób, które chcą w szybki i przyjemny sposób zrzucić zbędne kilogramy. Przy czym należy pamiętać, że treningi są intensywne, dlatego ta forma aktywności przeznaczona jest dla osób, które miały już do czynienia z ćwiczeniami wytrzymałościami i których kondycja fizyczna jest przynajmniej na średnim poziomie. Podczas zajęć z zumba toning bardzo istotne jest świadome napinanie mięśni , którego uczymy się na bieżąco. Dokładne wykonywanie ćwiczeń i skupienie to podstawa. Zumba toning – efekty Treningi zumba toning przynoszą szybko rezultaty , ponieważ są to intensywne ćwiczenia wytrzymałościowe. Przy odpowiednim, dobrze zbilansowanym odżywianiu i systematycznym wykonywaniu ćwiczeń tkanka tłuszczowa jest...

grupa trenująca zumbę
©Mat Hayward/Fotolia
Styl życia
Zumba, czyli połączenie tańca i fitnessu szybko spala kalorie
Zumba jest doskonałą formą aktywności fizycznej zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Przynosi szybkie efekty w postaci szczuplejszej sylwetki i lepszego samopoczucia. Wystarczy opanować podstawowe kroki, żeby spalać zbędne kilogramy. Jedna godzina zumby to nawet 500 spalonych kalorii.

Zumba jest doskonałą formą aktywności fizycznej zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Przynosi szybkie efekty w postaci szczuplejszej sylwetki i lepszego samopoczucia. Wystarczy opanować podstawowe kroki, żeby spalać zbędne kilogramy. Jedna godzina zumby to nawet 500 spalonych kalorii.   Dynamiczna muzyka, proste kroki, które stanowią połączenie układów zaczerpniętych z różnych stylów tańca, od salsy, przez dancehall po taniec brzucha, z elementami fitnessu – na tym właśnie polega zumba. Stopień intensywności treningu można zmniejszać lub zwiększać w zależności od swoich możliwości fizycznych. Wybrani instruktorzy prowadzą zajęcia przeznaczone nawet dla dzieci. Podstawowe kroki zumby – tańce latynoamerykańskie, hip-hop i fitness Kroków zumby najszybciej można nauczyć się na zajęciach prowadzonych przez licencjowanego instruktora. Lista licencjonowanych trenerów, prowadzących zajęcia w danej okolicy, znajduje się na oficjalnej stronie zumby ( www.zumba.com ). Dostępna jest także gra na Playstation, w której z wirtualnym trenerem można przećwiczyć wybrane układy o różnych stopniach trudności.   Oczywiście można też trenować samemu. Najlepiej zacząć od opanowania podstawowych kroków trzech tańców latynoamerykańskich: cha-cha, salsy i merengue . Potem można dodawać do nich kroki m.in. rumby, tańca brzucha, dancehallu, cumbii i calypso. Podstawowe kroki zumby można zobaczyć na filmiku:   Kroki tańców można dowolnie łączyć w zależności od tego, jaki rytm i tempo narzuca muzyka. Przeplata się je z elementami fitness, np. szybkim marszem w miejscu, przysiadami z wyskokiem , pulsowaniem i podskokami. Ruchom wykonywanym nogami powinny towarzyszyć płynne i dynamiczne ruchy rąk. Na początku najlepiej jest ćwiczyć przed...

Kobieta ćwiczy z krzesłem
© Africa Studio/Fotolia.com
Styl życia
Trening mięśniowy na krzesłach – zumba sentao
Zumba sentao to trening taneczno-wzmacniający, w którym ćwiczenia wykonuje się przy użyciu krzeseł. Podczas zajęć najważniejsze jest świadome i precyzyjne napinanie mięśni. Trening wykonywany w ten sposób ujędrnia i wzmacnia całe ciało ze szczególnym naciskiem na jego górne partie, brzuch oraz pośladki. Jest to forsowna forma aktywności wymagająca kondycji fizycznej i wcześniejszego doświadczenia z zajęciami fitness.

Zumba sentao to trening taneczno-wzmacniający, w którym ćwiczenia wykonuje się przy użyciu krzeseł. Podczas zajęć najważniejsze jest świadome i precyzyjne napinanie mięśni. Trening wykonywany w ten sposób ujędrnia i wzmacnia całe ciało ze szczególnym naciskiem na jego górne partie, brzuch oraz pośladki. Jest to forsowna forma aktywności wymagająca kondycji fizycznej i wcześniejszego doświadczenia z zajęciami fitness. Zumba sentao – siłowy trening dla zaawansowanych Zumba to połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego z ćwiczeniami fitness . Rozpoczynając tego typu trening musimy mieć przed sobą cel, który chcemy osiągnąć. To najlepsza motywacja. Za pomocą tego typu treningu – wykonywanego regularnie oraz przy jednoczesnym stosowaniu odpowiednio zbilansowanej diety – szybko zrzucimy nadmiar tkanki tłuszczowej – w szczególności z okolic pośladków , ramion i brzucha. Wzmocnimy mięśnie, będziemy rzeźbić sylwetkę i ujędrniać całe ciało. Zumba sentao – jak wygląda trening Treningi w zumbie sentao maja charakter tonizujący. Oznacza to, że organizm zwiększa swoją wydolność poprzez wzmocnienie tkanki mięśniowej . Treningi w zumbie senato, tak jak we wszystkich rodzajach zumby, są bardzo radosne i poprawiają samopoczucie . Zumba sentao to dynamiczne ćwiczenia oporowe oraz ćwiczenia cardio , które wykonywane są w sposób energiczny przy dźwiękach muzyki latynoamerykańskiej. Jest ona znacznie spokojniejsza niż np. w zumbie gold , ponieważ w sentao kładzie się nacisk na precyzyjne wykonywanie każdego ruchu . Wykorzystanie krzesła podczas zajęć nie polega na tym, że będziemy na nim siedzieć. W sentao krzesło to przyrząd do ćwiczeń. Przy jego pomocy wykonywane są przysiady oraz wymachy. Cała choreografia jest zaplanowana w taki sposób, aby trening był bezpieczny i efektywny.  

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner