doniczki z ziołami
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Zioła na mięśniaki – mieszanka ziołowa do picia

Zioła wspomagające leczenie mięśniaków macicy badał kiedyś dr n. med. Wiktor Kapczyński, ginekolog. Sprawdzał on efektywność stosowania terapii, polegającej na piciu codziennie naparu przygotowanego ze specjalnej mieszanki ziół.

Zioła wspomagające leczenie mięśniaków macicy badał kiedyś dr n. med. Wiktor Kapczyński, ginekolog. Sprawdzał on efektywność stosowania terapii, polegającej na piciu codziennie naparu przygotowanego ze specjalnej mieszanki ziół.

 

Metoda ta jest skuteczna w przypadku młodych kobiet zmagających się z mięśniakami macicy. W przypadku kobiet w okresie klimakterium pomocna jest terapia farmakologiczna.

Kasia gotuje z Polki.pl: krokiety z mięsem

Skład mieszanki ziołowej pomocnej przy mięśniakach macicy

W skład mieszanki testowanej przez dr n. med. Wiktora Kapczyńskiego wchodziły:

  • pięciornik (kłącze),
  • jemioła (ziele),
  • skrzyp polny (ziele),
  • tasznik (ziele),
  • rdest ostrogorzki (ziele),
  • kalina koralowa (kora),
  • kasztanowiec (kwiat),
  • borówka czernica (liście),
  • brzoza (liście).

Sposób przygotowania mieszanki ziołowej na mięśniaki

Mieszankę, pomagającą na mięśniaki macicy, przygotowuje się z równych proporcji (po 50 gramów) każdego z wyżej wymienionych ziół. Dużą łyżkę mieszanki należy zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem przez 3 godziny. Później przecedzić, podgrzać i pić przed posiłkiem dwa razy dziennie, za każdym razem parząc nowy napar.

Sposób prowadzenia kuracji ziołowej pomagającej na mięśniaki

Po wypiciu całej porcji mieszanki, należy zrobić tydzień przerwy. Po wypiciu drugiej porcji – 12 dni przerwy. Po trzeciej porcji – 30 dni. Po tym czasie całą kurację przeprowadzić ponownie.


Po czterech miesiącach przyjmowania ziół, należy zgłosić się na badanie USG, aby sprawdzić, czy jest to metoda odpowiednia i czy przynosi efekty.


Gałązka ziela
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Imbir i lukrecja: skuteczne zioła na refluks i zgagę
Stosowanie ziół na refluks i zgagę jest naturalną terapiątych dolegliwości układu pokarmowego. Lecznicze właściwości imbiru czy lukrecji mają przede wszystkim załagodzić objawy oraz zobojętnić posmak wydobywającego się kwasu z żołądka do przełyku.

Stosowanie ziół na refluks i zgagę jest naturalną terapią tych dolegliwości układu pokarmowego. Lecznicze właściwości imbiru czy lukrecji mają przede wszystkim załagodzić objawy oraz zobojętnić posmak wydobywającego się kwasu z żołądka do przełyku.   Refluks i zgaga spowodowane są nieprawidłową pracą zwieracza, który zamyka i otwiera ujście z przełyku do żołądka. Gdy otwiera się on zbyt łatwo lub w ogóle się nie domyka, powoduje ujście kwasów żołądkowych do przełyku. Szczególnie drażniący jest kwas solny i to on powoduje refluks i zgagę. W takim przypadku lecznicze właściwości ziół mogą ukoić podrażnienie ścian przełyku i zobojętnić je na działanie żrącej substancji z żołądka . Po co sięgać w przypadku refluksu i zgagi? Zioła, które mogą okazać się pomocne przy takich dolegliwościach układu pokarmowego jak refluks czy zgaga to m.in.: koper włoski, kocimiętka, imbir. Zioła te są najbardziej skuteczne w postaci naparu – jedną łyżkę zasuszonego zioła zalewa się w szklance wrzącą wodą i odstawia na kwadrans. Pomocna może być również lukrecja – jej ekstrakt działa łagodząco szczególnie w przypadku silnej zgagi lub nadkwasoty.   Zioła na zgagę i refluks nie powinny być zażywane w nadmiarze , ponieważ mogą spowodować skutek odwrotny do zamierzonego i jeszcze bardziej podrażnić ściany przełyku .   Warto leczyć przeziębienie naturalnymi metodami. Czarny bez, lipa i goździki pomogą powstrzymać katar, kaszel i ból gardła .  Młode kobiety mogą złagodzić mięśniaki macicy stosując niektóre zioła. Wystarczy regularnie stosować napary ze skrzypu polnego i kwiatu kasztanowca .  Zioła mogą powstrzymać problemy z potencją. Dzięki miłorzębowi i pokrzywie poprawisz erekcję .   

Chińskie zioła
© Africa Studio/Fotolia.com
Styl życia
Fitoterapia na potencję, czyli zioła w zaburzeniach erekcji
Zioła na erekcję często wchodzą w skład preparatów farmakologicznych przeznaczonych do leczenia lub wspomagania terapii zaburzeń potencji. Można również korzystać wyłącznie z ziół eliminując dzięki temu możliwe skutki uboczne będące konsekwencją stosowania środków pochodzenia chemicznego.

Zioła na erekcję często wchodzą w skład preparatów farmakologicznych przeznaczonych do leczenia lub wspomagania terapii zaburzeń potencji. Można również korzystać wyłącznie z ziół eliminując dzięki temu możliwe skutki uboczne będące konsekwencją stosowania środków pochodzenia chemicznego. Zioła i suplementy diety na erekcję Dostępne na rynku suplementy diety wspomagające potencję mają poprawić metabolizm energetyczny organizmu, płodność oraz sprawność seksualną . Są one wzbogacone m. in. magnezem, selenem, cynkiem, niacyną, tauryną, guaraną, żelazem, oraz wyciągami z ziół.   Spośród preparatów ziołowych działanie zwiększające libido oraz wspomagające erekcję wykazują m. in: korzeń żeń-szenia syberyjskiego, liść Damiana, jagoda jałowca brazylijskiego, korzenie suma, wierzbownica, Muira puama (stosowana również jako afrodyzjak), buzdyganek naziemny oraz miłorząb . Pomocne w leczeniu dolegliwości związanych z przerostem prostaty a tym samym problemów z potencją są również: ekstrakt z korzeni pokrzywy zwyczajnej, ekstrakt z owoców palmy sabal oraz ekstrakt z pestek dyni. Dieta i ruch na potencję Stosowanie wyłącznie suplementów diety lub preparatów ziołowych czy nawet środków farmakologicznych nie wystarczy. Ważne również jest wprowadzenie do jadłospisu świeżych warzyw, owoców, pełnych ziaren zbóż, tłuszczów roślinnych przy jednoczesnym wyeliminowaniu produktów szkodliwych, wyskoprzetworzonych oraz używek. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na regulację pracy całego organizmu w tym układu krwionośnego, wydolności i odporności. Wszystkie te zabiegi sprzyjają ogólnemu dobremu samopoczuciu. Bilansowanie czasu na pracę i relaks są kwestiami pierwszorzędnymi przy zaburzeniach erekcji, która najczęściej jest bezpośrednią przyczyną nadmiernego stresu. Dolegliwości żołądkowe możesz powstrzymać...

Zioła w misce
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Zioła szwedzkie Marii Treben
Zioła szwedzkie działanie lecznicze zawdzięczają bardzo bogatemu składowi, który zawiera 11 ziół. Mieszance ziół wymyślonej przez Marię Treben przypisuje się bardzo szerokie spektrum działania – od leczenia bólu zęba poprzez zaburzenia miesiączkowania, czyraki, hemoroidy, padaczkę, blizny, zaburzenia trawienia po gruźlicę.

Zioła szwedzkie działanie lecznicze zawdzięczają bardzo bogatemu składowi, który zawiera 11 ziół. Mieszance ziół wymyślonej przez Marię Treben przypisuje się bardzo szerokie spektrum działania – od leczenia bólu zęba poprzez zaburzenia miesiączkowania, czyraki, hemoroidy, padaczkę, blizny, zaburzenia trawienia po gruźlicę. Zioła szwedzkie – skład i właściwości lecznicze W skład szwedzkiej mieszanki ziołowej wchodzi 11 roślin w odpowiednich proporcjach: po 10 g: korzenia arcydzięgla, korzenia rabarbaru, korzenia kurkumy, manny, piołunu, teriaku, senesu , kamfory, 5 g mirry, 0,2 g szafranu. Z tak skomponowanej mieszanki ziołowej wykonuje się nalewkę spirytusową, którą w celach terapeutycznych, w zależności od schorzenia należy wąchać, wcierać, pić (zawsze rozcieńczoną – przy czym warto zaznaczyć, że rozcieńczać nalewkę można jedynie wodą) oraz robić z niej okłady i toniki.   Nalewka z ziół szwedzkich jest pomocna w dolegliwościach: skórnych, takich jak: odciski, guzy, trądzik , wysypki, plamy, blizny, obrzęki, poparzenia, odmrożenia, stłuczenia, ugryzienia, ukąszenia. nerwowych, takich jak: melancholia, depresja, bezsenność. pokarmowych, takich jak: zaburzenia pracy żołądka, jelit, zaburzenia łaknienia, wzdęcia, zaparcia . hormonalnych: zaburzenia miesiączkowania – brak krwawienia lub nadmierne krwawienie. moczowych: bóle nerek, skąpomocz. narządu wzroku, takich jak: stany zapalne oczu, zmętnienie, zaburzenia widzenia, jaskra. bólowych, takich jak bóle reumatyczne, bóle zębów, ból gardła, ból głowy, bóle woreczka żółciowego, bóle miesiączkowe, ból uszu. Nalewka z ziół szwedzkich pomaga również w zakażeniu pasożytami np. tasiemcem, żółtaczce, gruźlicy, omdleniach, upławach, hemoroidach , gorączce oraz zatruciu alkoholowym. Zioła szwedzkie – zastosowanie...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik