Worki ziół
©lzf/Fotolia

Zioła tybetańskie – jak je stosować, żeby schudnąć?

Worki ziół
©lzf/Fotolia

Tybetańskie zioła to mieszanka ziół, która poprawia przemianę materii, ułatwia odchudzanie i pozwala pozbyć się cellulitu. Skład mieszanki pozostaje niezmienny od lat, znajdują się w nim m.in. zioła takie jak: kardamon, cynamon i krokosz barwierski.

Jak należy stosować zioła tybetańskie?

Zioła tybetańskie należy pić 3-4 razy dziennie. 2 łyżki ziół należy zalać szklanką wody i przez 5 minut gotować pod przykryciem lub zalać wrzącą wodą i pozostawić pod przykryciem na 15 minut. Wywar lub napar należy ostudzić i wypić na 10 minut przed posiłkiem.

 

Pełna kuracja odchudzająca ziołami tybetańskimi powinna trwać przez 10 tygodni. Nie należy robić przerw. Zioła trzeba pić regularnie. Efekt utraty wagi będzie występował także przez kilka miesięcy po zakończeniu kuracji.

 

Dystrybutorzy ziół tybetańskich obiecują, że jedna pełna kuracja pozwala stracić nawet 10 kg wagi. Kurację można powtórzyć.

 

Jedno opakowanie zawierające 350 g ziół kosztuje ok. 180 zł i wystarcza na 3 tygodnie. Pełna kuracja, trwająca 10 tygodni, wymaga więc zakupu 4 opakowań ziół tybetańskich.

Działanie ziół tybetańskich na organizm

Zioła tybetańskie na dłuższy czas przyspieszają przemianę materii, regulują przy tym proces trawienia. Działanie ziół nie kończy się w momencie zakończenia dziesięciotygodniowej kuracji, tylko trwa nadal. Dzięki temu po kuracji ziołami tybetańskimi nie powinien wystąpić efekt jojo.

 

Stosowanie ziół tybetańskich oczyszcza organizm z toksyn, które odkładając się w tkance tłuszczowej, powodują cellulit. Zioła zawierają też substancje, które poprawiają ukrwienie narządów, w tym skóry, co również jest ważne w walce z cellulitem.

Skuteczność ziół tybetańskich w odchudzaniu

Brak jest naukowych dowodów na to, że tybetańskie zioła rzeczywiście powodują utratę wagi. Jednak zioła wchodzące w skład mieszanki rzeczywiście mogą poprawiać przemianę materii. Ponieważ kuracja ziołami tybetańskimi jest dosyć kosztowna, należy podejść do niej poważnie i połączyć ze zmianą diety i zwiększeniem wydatku kalorii. Jak w przypadku każdej kuracji odchudzającej zasadnicze znaczenie ma zrezygnowanie z jedzenia potraw, które dostarczają nasyconych tłuszczów i „pustych kalorii”, oraz zwiększenie wysiłku fizycznego, np. regularne ćwiczenie na siłowni.


Więcej na temat diety odchudzające zioła
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48