napar ziołowy
Image by LifetimeStock.com

Pięć oczyszczających ziołowych herbatek

napar ziołowy
Image by LifetimeStock.com

Zioła moczopędne wspomagają pracę nerek, dzięki czemu wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

 

Zioła na nerki dzięki swojemu moczopędnemu działaniu wspomagają usuwanie z organizmu zalegających substancji, zawierają ponadto flawonoidy, które zwalczają wolne rodniki. Do ziół o działaniu moczopędnym należą m.in.: skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna, mniszek lekarski, dzika róża, kwiat lipy.

Skrzyp polny na nerki

Skrzyp polny działa moczopędnie, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych oraz ułatwia ich wydalanie. Dodatkowo, dzięki zawartości krzemu, picie skrzypu wzmacnia włosy i paznokcie, a skórze nadaje sprężystość. Dzięki flawonoidom natomiast zwalcza wolne rodniki.

 

Napar przygotujesz z jednej łyżeczki skrzypu zalanej szklanką gorącej, ale nie wrzącej wody. Po 10 minutach parzenia się pod przykryciem napar będzie gotowy do wypicia.

Pokrzywa przeciwdziała zatrzymywaniu płynów w organizmie

Pokrzywa wspomaga pracę nerek, przeciwdziała zatrzymywaniu płynów w organizmie, dzięki czemu zmniejsza objawy cellulitu. Pokrzywa przyspiesza wydalanie z organizmu nadmiaru mocznika i żółci. Napary z pokrzywy przyspieszają ponadto przemianę materii.

 

Żeby przygotować napar, zalej dwie łyżeczki suszonych liści pokrzywy gorącą, ale nie wrzącą wodą. Po 10 minutach parzenia napar można wypić.

Mniszek lekarki działa moczopędnie

Mniszek lekarski zwiększa ilość wydalanego moczu ponadto zwiększa wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu przyspiesza i ułatwia trawienie.

 

Napar z mniszka lekarskiego przygotowuje się z płatków jego kwiatu (suszonych lub świeżych). Jedną łyżeczkę płatków zalej dwiema szklankami (0,5 l) gorącej wody. Należy zaparzać go przez 10 minut pod przykryciem, przecedzić i wypić.

Dzika róża

Dzika róża oprócz tego, że działa moczopędnie, wzmacnia organizm i podnosi jego odporność, ponieważ zawiera duże ilości witaminy C.

 

Najlepsze efekty daje picie świeżych owoców dzikiej róży zalanych gorącą, ale nie wrzącą wodą, pozostawionych na dwie godziny pod przykryciem.

Kwiat lipy usuwa toksyny

Innym ziołem o właściwościach moczopędnych jest kwiat lipy. Oprócz właściwości moczopędnych ma właściwości napotne, co sprawia, że toksyny są usuwane nie tylko z moczem, ale też z potem. Dodatkowo flawonoidy zawarte w kwiatach lipy zwalczają wolne rodniki.


Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41