miska tabletek
Flickr/Steven Depolo/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Suplementy pomocne w dietach odchudzających

miska tabletek
Flickr/Steven Depolo/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Tabletki na odchudzanie powinny zawsze iść w parze z urozmaiconą dietą i ćwiczeniami, Suplementy – jest to wybór najłatwiejszy, ale nie zawsze skuteczny. Nie możemy obarczyć ich całą odpowiedzialnością za powodzenie kuracji.

 

Dietetycy ostrzegają, że jedynie kompleksowe podejście do problemu przyniesie zamierzone rezultaty. Popularne cudowne sposoby na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów poprzez stosowanie restrykcyjnych lub eliminacyjnych diet bywają groźne dla zdrowia, ponieważ mogą prowadzić do wyniszczenia organizmu przez zbyt małą zawartość witamin oraz mikroelementów w proponowanych jadłospisach. Jedną z metod wspomagania odchudzania jest stosowanie suplementów mających przyspieszyć cały proces.

Tabletki na odchudzanie – skład

Tabletki, które przeznaczone są do walki z nadprogramowymi kilogramami, powinny zawierać substancje pobudzające metabolizm, blokujące wchłanianie tłuszczów i węglowodanów, przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, kontrolujące apetyt ale również witaminy i mikroelementy, których często brakuje w diecie odchudzającej.

 

Tabletki na odchudzanie możemy podzielić na kilka rodzajów:

  • spalacze – wspomagające termogenezę, czyli utlenianie tłuszczu i redukcję kalorii, nieznacznie podwyższają temperaturę ciała, szczególnie podczas wysiłku, przez co spalanie kalorii jest efektywniejsze – przeznaczone są szczególnie dla osób aktywnych fizycznie;
  • preparaty ziołowe – których głównym zadaniem jest pobudzenie perystaltyki jelit, wspomaganie naturalnych procesów trawiennych – sięgają po nie osoby mające problemy z prawidłową pracą układu pokarmowego;
  • detoksykanty – pomocne w dietach oczyszczających, pomagające usuwać z organizmu toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii;
  • suplementy witaminowe oraz mineralne – uzupełniają dietę ubogą w składniki odżywcze, zapobiegają wyniszczeniu organizmu zbyt restrykcyjną dietą odchudzającą.

 

Wśród składników wchodzących w skład tabletek na odchudzanie prym wiodą:

  • ananas, karczoch, zielona herbata, guarana, kofeina, L-karnityna, pieprz cayenne, chili – wykazujące działanie pobudzające, wspomagające termogenezę oraz hamujące apetyt:
  • błonnik – odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi, wpływa na pobudzenie pracy układu pokarmowego
  • chrom – bierze udział w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi, przeznaczony dla osób o dużym apetycie na słodycze.

 

Najczęściej w jednym preparacie znajdziemy kompilację kilku wyżej wymienionych składników, ponieważ uzupełniają one swoje działanie.

 

Pamiętajmy, iż na każdej ulotce suplementu mającego wspomagać odchudzanie jest informacja, że jest on przeznaczony dla osób kontrolujących wagę i stosujących regularną aktywność fizyczną. Dlatego warto pamiętać, że same tabletki na odchudzanie nie spowodują szybkiej utraty wagi.

 

Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49