Odsłonięty brzuch
Flick/femme run/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Jedz i chudnij – naturalne produkty, które pomogą zgubić zbędny tłuszczyk

Odsłonięty brzuch
Flick/femme run/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Jak szybko schudnąć, czyli wyjątkowe działanie termogeników. Zielona herbata, suszone owoce, ryby to niektóre z listy naturalnych produktów przyspieszających odchudzanie.

 

Oprócz intensywnych ćwiczeń i kilometrów wybieganych w parku, warto zapoznać się z naturalnymi przyspieszaczami spalania tkanki tłuszczowej – termogenikami i dołączyć je do jadłospisu. Jeżeli w twojej codziennej diecie pojawią się naturalne wspomagacze, sama się przekonasz o tym, jak szybko można schudnąć.

 

Metabolizm to ilość i tempo spalania kalorii. W zależności od wieku, płci, uwarunkowań genetycznych i sposobu odżywiania, praca metabolizmu może być szybsza lub wolniejsza. Zwolniony metabolizm powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej, która jest przyczyną nadwagi.

Naturalne produkty przyspieszające odchudzanie

Nie chodzi tu o syntetyczne preparaty czy suplementy diety. Istnieje cała gama naturalnych produktów, które wspomagają metabolizm. Przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej, zwiększając szansę zrzucenia zbędnych kilogramów. Należą do nich m.in.:

 

 • Zielona herbata – Zawarte w niej polifenole stymulują proces spalania tkanki tłuszczowej. Zielona herbata przyspiesza metabolizm, zwiększając natężenie hormonu noradrenaliny w organizmie. Czas parzenia zielonej herbaty zależy od stopnia rozdrobnienia suszu. Drobno rozdrobnione liście parzy się krócej (około 3 minuty) niż te grube (nawet około 10 minut). Krótkie parzenie naparu da nam napój o działaniu orzeźwiającym, a herbata parzona dłużej będzie mieć wpływ relaksujący. Można ją pić nawet kilka razy dziennie, pamiętając o uzupełnianiu wody, ponieważ każda herbata ma działanie odwadniające.
 • Pikantne przyprawy – tj. chilli, pieprz cayenne, imbir. Zawierają kapsaicynę, która podnosi termogenezę, wpływającą na szybszą pracę metabolizmu. Papryczka chilli potrafi zwiększyć pracę metabolizmu nawet o 25% i utrzymać ten stan przez kilka godzin (optymalna ilość to 1 łyżka dziennie).
 • Ryby – np. dorsz, morszczuk, okoń. Zawarty w nich jod wpływa na termoregulację organizmu. Poza tym są bogate w białko i nienasycone kwasy tłuszczowe – aby je strawić organizm zużywa dużo energii, co powoduje szybsze spalanie kalorii.
 • Warzywa strączkowe i kiełki – regulują trawienie, zawierają dużą ilość błonnika i białka, pomagają spalać tłuszcz i zmniejszają apetyt. Są bardzo zdrowe.
 • Suszone owoce – w ich składzie znajduje się dużo błonnika, który zapobiega wchłanianiu tłuszczu z pokarmów i przyspiesza trawienie.
 • Kiszone warzywa – obecne w nich bakterie kwasu mlekowego regulują pracę jelit i wspomagają trawienie.
 • Kasze – zmniejszają łaknienie i zapobiegają wahaniom poziomu glukozy.
 • Mleczne produkty fermentowane – np. kefir, jogurt naturalny, maślanka. Zmniejszają apetyt, zwiększają termogenezę, która przyspiesza metabolizm i zawierają łatwo przyswajalny wapń.
 • Awokado – kwas oleinowy, który zawarty jest w składzie awokado, wpływa na przyspieszenie utraty wagi.
 • Oliwa z oliwek – systematyczne jej spożywanie (w niewielkich ilościach) poprawia trawienie i hamuje ataki głodu. Jest cenionym i aromatycznym dodatkiem do sałatek, makaronów, dań z ryżu. Należy pamiętać, że nie jest jedynym źródłem, z którego czerpiemy tłuszcze, dlatego nie powinno spożywać się jej w zbyt dużych ilościach.
 • Grejpfrut – dzięki zawartym w nim pektynom poprawia pracę jelit i reguluje gospodarkę węglowodanową i tłuszczową. Pomaga usunąć toksyny z organizmu.

 

Lista produktów przyspieszających trawienie jest długa, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Włączając do swojej diety wybrane produkty przyspieszysz proces utraty tkanki tłuszczowej.


Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04