Zdrowe soki i owoce na odchudzanie.
©BillionPhotos.com/Fotolia.com

Preparaty z synefryną – skuteczne wspomaganie odchudzania. Właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania

Zdrowe soki i owoce na odchudzanie.
©BillionPhotos.com/Fotolia.com

Synefryna jest substancją, której źródłem są owoce gorzkiej pomarańczy. Znajduje zastosowanie w suplementach diety na odchudzanie oraz wspomagających redukcję cellulitu. Posiada działanie pobudzające, zmniejsza apetyt i przyspiesza spalanie kalorii.

 

Synefryna jest substancją wykorzystywaną w suplementach diety wspomagających odchudzanie. Związek ten działa pobudzająco na procesy przemiany materii oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Synefryna – co to jest?

 

Synefryna jest naturalną substancją, którą pozyskuje się z owoców gorzkiej pomarańczy. Zalicza się ją do tzw. termogeników, czyli związków pobudzających termogenezę – proces wytwarzania ciepła. W konsekwencji dochodzi do przyspieszenia metabolizmu, a tym samym zwiększenia wydatków energetycznych oraz szybszego spalania tkanki tłuszczowej zgromadzonej w organizmie. Synefryna stanowi częsty składnik suplementów diety o właściwościach odchudzających.

 

Jak działa synefryna? Właściwości

 

Synefryna wykazuje łagodne działanie pobudzające, podobne do kofeiny. Przyjmowanie preparatów zawierających synefrynę skutkuje zwiększonymi zasobami energii, poprawą samopoczucia i wydolności oddechowej, a także przyspieszeniem krążenia krwi. Synefryna obniża apetyt, hamuje nagłe i niekontrolowane napady głodu oraz przyspiesza procesy przemiany materii (metabolizm) i spalanie kalorii. Związek ten stymuluje lipolizę, czyli proces rozkładu tłuszczu oraz termogenezę. Ułatwia utrzymanie właściwej masy ciała oraz redukcję cellulitu. Należy jednak pamiętać, że suplementy diety z synefryną są jedynie preparatami wspomagającymi odchudzanie. Przyjmowanie wyłącznie preparatów odchudzających nie przyczyni się do zredukowania masy ciała i spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Suplementacja diety środki dostarczającymi synefryny powinna być łączona ze zdrową, pełnowartościową i urozmaiconą dietą oraz regularną aktywnością fizyczną.

 

Zastosowanie i dawkowanie synefryny

 

Synefryna znajduje zastosowanie w produkcji preparatów o działaniu odchudzającym. Są one przeznaczone zarówno dla sportowców i osób podejmujących regularną aktywność fizyczną, jak też dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Budowa i działanie synefryny przypomina inny związek – efedrynę, która wykazuje właściwości pobudzające oraz skutkuje zwiększeniem wydolności fizycznej i psychicznej organizmu. Efedryna należy do środków dopingujących, znajdujących się na liście zakazanych dla sportowców. Dzięki temu synefryna zyskała większą popularność wśród producentów tego rodzaju preparatów. Według badań Berlińskiego Instytutu Oceny Ryzyka człowiek przeciętnie spożywa wraz z dietą około 6,7 miligramów synefryny. Za dawkę niebezpieczną uznaje się 27 miligramów synefryny na dobę.

 

Przeciwwskazania i działanie niepożądane synefryny

 

Przyjmowanie suplementów diety z synefryną może prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego krwi oraz częstości akcji serca. Z tego powodu synefryna przeciwwskazana jest osobom z nadciśnieniem tętniczym, arytmią oraz chorobami mięśnia sercowego. Związek ten nie powinien być stosowany również przez kobiety ciężarne i karmiące piersią oraz przez osoby z bólami migrenowymi głowy. Synefryna jest substancją szczególnie niebezpieczną w połączeniu z kofeiną, której źródłem jest m.in. kawa i napoje energetyzujące. Znane są przypadki zatrzymania akcji serca u osób nadużywających synefryny lub przyjmujących ją łącznie z kofeiną. Preparaty z synefryną nie powinny być również wykorzystywane przez osoby stosujące leki przeciwdepresyjne oraz działające pobudzająco na układ nerwowy. Może to doprowadzić do niebezpiecznych dla zdrowia i życia interakcji między tymi środkami.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13