warzywa
Flickr/David Saddler/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Tygodniowa dieta oczyszczająco-odchudzająca

warzywa
Flickr/David Saddler/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Można zrzucić zbędne kilogramy w tydzień. Schudnąć szybko i skutecznie da się tylko wtedy, gdy od razu zacznie się działać i racjonalnie podejdzie się do swoich nawyków żywieniowych.

Co musisz wiedzieć o odchudzaniu?

Przed podjęciem decyzji o odchudzaniu należy wiedzieć, że w krótkim czasie nie osiągniesz zniewalających efektów, a tak naprawdę wejdziesz w pierwszą fazę zrzucania zbędnych kilogramów. Wprowadzisz organizm w prawidłową przemianę materii i poczujesz, jakbyś „odciążyła” swoje ciało.

Zmień przyzwyczajenia żywieniowe

Wprowadzenie drobnych zmian do codziennego życia niewiele kosztuje, a po prostu działa:

  • Regularność. Jedzenie o stałych godzinach normuje pracę układu pokarmowego.
  • Mniejsze porcje. Jedź częściej, ale w małych posiłkach (jedz 5 mniejszych posiłków w ciągu dnia).
  • Przed ważnym spotkaniem czy uroczystością zapomnij o alkoholu, słodyczach, napojach kolorowych czy silnie przetworzonych posiłkach (gotowe jedzenie z puszki, konserwy, jedzenie ze słoika czy kartonu) – są to produkty o wysokiej wartości pustych kalorii. Biorąc pod uwagę dwa powyższe zalecenia oraz unikanie tych produktów uda ci się stracić na wadze nawet do 2 kilogramów.
  • Więc zamiast pójść po pracy na przysłowiowego hamburgera czy kebaba, zajdź do sklepu i kup warzywa, aby przygotować w domu zdrowy posiłek – sałatkę wielowarzywną, leczo czy ostatnio popularną tortillę. To one, obok owoców, powinny być podstawą twojej diety. Pamiętaj też o naturalnych spalaczach tłuszczu – ananas, grejpfrut, cytryna, truskawka.

Dieta kluczem do stracenia zbędnych kilogramów

Wydaje się, że tydzień to bardzo mało czasu, aby organizm mógł w zdrowy, funkcjonalny sposób spalać tłuszcz. Nie jest to jednak prawdą – rozpocznij dzień od szklanki wody z cytryną, w ciągu dnia pij lekko gazowaną wodę mineralną w dużych ilościach, a kawę zastąp zieloną herbatą – odczujesz różnicę od razu. Musisz być świadoma, że tygodniowa dieta tylko przygotuje twój organizm do spalania tłuszczu – w ciągu tygodnia oczyścisz organizm, pozbędziesz się nadmiaru wody, poprawisz działanie metabolizmu. Pamiętaj jednak, że każdy kilogram mniej będzie cieszył jak nigdy.


Więcej na temat odchudzanie diety odchudzające
Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04