©vgstudio/Fotolia

Dieta oczyszczająca jednodniowa: jak usunąć toksyny z organizmu

©vgstudio/Fotolia

Oczyszczające diety jednodniowe nie są pomysłem na odchudzanie. To metoda, aby szybko oczyścić organizm z toksyn i usprawnić metabolizm. Istotne jest, aby stosowanie takiej diety nie trwało dłużej niż 1-2 dni i aby robić to ostrożnie, aby nie rozregulować przemiany materii.

Jak stosować dietę oczyszczającą jednodniową?

Dieta jednodniowa polega na jedzeniu przez cały dzień jednego produktu, ale za to zwykle bez ograniczeń. Produkty, które są szczególnie polecane przy dietach jednodniowych to:

  • jabłka,
  • banany,
  • kapusta,
  • twaróg.

Do najpopularniejszych należą dieta jednego owocu i dieta twarogowa. 

Jednodniowa dieta oczyszczająca – dieta jabłkowa

Jedzenie jabłek przez cały dzień oczyszcza organizm ze względu na pektyny zawarte w owocach. Oczyszczają one przewód pokarmowy z zalegających tam resztek, a także usprawniają pracę trzustki i jelit. Podczas całego dnia je się wyłącznie jabłka w różnej postaci – surowe, pieczone, pije się soki jabłkowe.

Kiedy stosować jednodniową dietę oczyszczającą?

Jednodniowa dieta oczyszczająca to pomysł na detoks całego organizmu, ale należy pamiętać, że nie dostarcza ona takiej ilości energii, jaką daje zbilansowane żywienie. W związku z tym, najlepszym momentem na zastosowanie takiej kuracji jest weekend, albo urlop. W tym czasie można sobie pozwolić na całkowity relaks i nie ryzykować osłabienia organizmu.

O czym należy pamiętać podczas diety jednodniowej? Przeciwwskazania

W trakcie stosowania diety zalecane jest picie dużych ilości wody, aby nie odwodnić organizmu. Dieta jednodniowa , która oczyszcza organizm to rozwiązanie tylko dla osób zdrowych. Aby w pełni bezpiecznie poddać się takiej kuracji, trzeba wcześniej zrobić badania krwi. Najlepiej przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem. 


Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30