kobieta i szczupłej sylwetce z odsłoniętym brzuchem
Image by LifetimeStock.com

Laser diodowy w zabiegach odchudzających

kobieta i szczupłej sylwetce z odsłoniętym brzuchem
Image by LifetimeStock.com

Podczas zabiegów odchudzających, wykorzystuje się technologię zimnego lasera, który redukuje tkankę tłuszczową i cellulit. Jego działanie polega na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych i rozbiciu trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe. Zabieg laserem diodowym jest bezbolesny i nieinwazyjny.

Lipolaser, czyli laser diodowy do redukcji tkanki tłuszczowej

Zimny laser diodowy jest wykorzystywany do zabiegów modelujących sylwetkę, redukujących cellulit i tkankę tłuszczową. Laser biostymuluje naturalne kanały metaboliczne czerwonym światłem o długości 650-660 nm. Pod wpływem promieniowania laserowego, które przenika przez skórę, dochodzi do rozbicia trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Są one następnie przekazywane do układu limfatycznego i kolejno usuwane naturalnie z organizmu, czyli metabolizowane.

Wykonywanie zabiegów laserem diodowym

Zabieg odchudzający laserem diodowym jest nieinwazyjny i bezbolesny. Można go wykonywać także latem, ponieważ nie zostawia śladów na skórze. Urządzenie działa na komórki tłuszczu znajdujące się tuż pod skórą.
 

W zależności od grubości tkanki tłuszczowej, zaleca się wykonanie około ośmiu zabiegów w odstępach kilkudniowych. W trakcie kuracji zalecane jest dodatkowe zwiększenie aktywności fizycznej, umiarkowana dieta oraz intensywne nawadnianie organizmu. Koszt jednego zabiegu rozpoczyna się od 100 złotych.

Co można poddać działaniu lasera diodowego?

Laser diodowy jest wskazany przy wszystkich problematycznych okolicach:

  • brzuch,
  • uda,
  • ramiona,
  • biodra,
  • kolana,
  • fałdy na klatce piersiowe,
  • podbródek,
  • i na ginekomastię.

 

Laser diodowy jest także odpowiednią metodą wspomagającą zrzucanie zbędnych kilogramów poprzez intensywne ćwiczenia. Czasem trudno zredukować tłuszcz, będący tuż pod skórą, ponieważ organizm pobiera tłuszcz z głębiej położonych warstw i stosowanie diety nie daje pożądanych rezultatów. Laser diodowy pomoże usunąć to, czego nie można zrobić dietą i ćwiczeniami.

Przeciwwskazania do stosowania lasera diodowego

Zabiegowi nie powinny się poddawać kobiety w ciąży, cierpiące na epilepsję i choroby nowotworowe, autoimmunologiczne i choroby krążenia. Jeśli w miejscu, w którym chce się zastosować zabieg, znajdują się metalowe lub silikonowe implanty, wyklucza to przeprowadzenie zabiegu. Poza tym wszelkie problemy dermatologiczne powinny zostać najpierw skonsultowane z dermatologiem.


Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30