Kobieta w ciąży z książką
Pixabay/Zerocool/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Callanetics: jak ujędrnić brzuch po ciąży ćwiczeniami?

Kobieta w ciąży z książką
Pixabay/Zerocool/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Ćwiczenia callanetics są dobrymi metodami ujędrniającymi skórę brzucha po ciąży. Po porodzie brzuch jest zwiotczały, pozbawiony elastyczności i sprężystości. Ćwiczenia callanetics poprawią funkcjonowanie wszystkich partii mięśni, które zostały obciążone podczas porodu – brzucha, pośladków, ud. Jak ujędrnić brzuch po ciąży? Tylko właściwą aktywnością.

 

Podejmując walkę ze zwiotczałą skórą po ciąży najłatwiej poddać się zabiegom, wykonywanym w gabinecie lekarskim czy salonie kosmetycznym. Są to czynności dające pożądane efekty – brzuch w krótkim czasie znów staje się sprężysty, elastyczny bez widocznego zwiotczenia. Koszt tych zabiegów jest bardzo wysoki, często sięga kilku tysięcy. Więc jak ujędrnić brzuch po ciąży bez ponoszenia większych kosztów?

Ćwiczenia ujędrniające skórę brzucha po ciąży

Ćwiczenia callanetics wprowadzają w ruch wszystkie partie ciała, które odczuły wysiłek wykonany podczas ciąży oraz okołoporodowy, czyli przede wszystkim mięśnie brzucha, ale również ud, pośladków i bioder. Możesz wykonywać ćwiczenia z piłką – są mniej absorbujące dla młodych mam, a wciąż efektywne. Każdy trening powinien składać się z 5 części: rozgrzewki, ćwiczenia na brzuch, na nogi, na biodra i rozciągania.

Oto kilka propozycji ćwiczeń callanetics na partię brzucha:

1. Połóż się na podłodze, nogi zegnij w kolanach, ręce wyprostowane i złączone wyciągnij pomiędzy nogi. Podnieś powoli łopatki, zginając powoli ręce w łokciach, jakbyś chciała się podeprzeć w powietrzu. Utrzymaj pozycję przez 10 sekund, a następnie powoli powróć do pozycji leżącej i ręce wyprostuj do początkowej pozycji. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

 

2. Pozostań w pozycji leżącej, wyprostuj nogi i podnoś je powoli, tak by utworzyły kąt prosty z tułowiem. Powtórz ćwiczenie minimum 10 razy.

 

3. Usiądź na piłce, ułóż szerzej stopy i delikatnie przesuwaj miednicę do przodu i do tyłu, starając się utrzymać równowagę. Twoje mięśnie brzucha z przodu, ale również z boku zaczną pracować chcąc utrzymać się na piłce podczas wykonywania ćwiczenia. Powtórz je co najmniej 20 razy.

 

4. Siedząc w lekkim rozkroku na piłce, spleć dłonie z tyłu i połóż na karku. Staraj się minimalnie zbliżać lewe kolano do prawego łokcia i analogicznie prawe kolano do lewego łokcia. Powtórz ćwiczenie po 10 razy na każdą nogę. Na początku staraj się tylko przybliżać kolano do łokcia, gdy nabierzesz wprawy w utrzymywaniu równowagi, wtedy możesz próbować pogłębiać ćwiczenie. Gdy powyższe ćwiczenie wydaje ci się niemożliwe do wykonania na piłce, możesz je swobodnie wykonać na krześle. Wtedy jednak zwiększ liczbę powtórzeń, ponieważ na krześle ćwiczenie jest o wiele łatwiejsze. Optymalna liczba to 25 skłonów na jedną nogę.

 

5. Aby poprawić strukturę skóry na brzuchu, nadać jej sprężystości i właściwego napięcia, rób codziennie minimum 20 klasycznych brzuszków. Zadbaj, aby twoje nogi miały oparcie oraz nie napinaj zbytnio mięśni karku i pleców.

 

Po dwóch tygodniach codziennego, półgodzinnego treningu zauważysz poprawę stanu skóry i spadek liczby kilogramów, które pozostały jeszcze po ciąży. Regularność ćwiczeń poprawi jędrność i napięcie skóry, ale to nie jedyna ich zaleta - wprawią w dobry nastrój i wysmuklą sylwetkę.


Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36