Jak się oczyścić i wzmocnić na wiosnę
© colnihko/Adobe Stock

Nie daj się przesileniu wiosennemu – oczyść i wzmocnij organizm

Jak się oczyścić i wzmocnić na wiosnę
© colnihko/Adobe Stock

Pierwsze dni wiosny często wiążą się z występowaniem symptomów tzw. przesilenia wiosennego. Brak energii, bóle głowy, trudności z koncentracją – to tylko niektóre jego objawy mogące się utrzymywać nawet przez miesiąc. Aby temu zapobiec, warto szybko podjąć środki zaradcze w postaci zmiany nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej i detoksykacji organizmu.

 

Oczyszczanie na wiosnę to doskonały pomysł. Tego rodzaju kuracje nie tylko pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami, których często po zimie jest za dużo, ale również wzmacniają odporność, dodają energii i witalności.

Oczyszczanie organizmu na wiosnę

Na wiosenny detoks powinny szczególnie zdecydować się osoby, które czują się przemęczone, apatyczne, palą papierosy, odczuwają dolegliwości ze strony układu trawiennego a ich włosy i paznokcie stały się słabe i łamliwe. Wówczas najlepiej przeprowadzić kilkudniową kurację detoksykującą. Istnieje wiele sposobów na to, aby oczyścić organizm, np.:

 

Warto również pamiętać, że do tego rodzaju zabiegów należy się odpowiednio przygotować. Najlepiej na kilka dni przed przystąpieniem np. do sokowego detoksu zrezygnować z alkoholu, słodyczy, żywności wysoko przetworzonej, nabiału i mięsa. Również kilka dni po kuracji jest ważne, aby podtrzymać jej rezultaty, najczęściej konieczne jest przestrzeganie tych samych zasad, co przed nią.

Wzmacnianie organizmu na wiosnę

Po zimowej stagnacji, która przytrafia się wielu osobom, organizm potrzebuje czasu na adaptację do nowych warunków: wydłużenia się dnia, większej ilości słońca, zwiększenia tempa oddychania. Paradoksalnie wraz z nadejściem pierwszych wiosennych dni spada aktywność, koncentracja i poziom energii. Aby cieszyć się z pierwszych ciepłych dni, warto zacząć działać. Najlepiej rozpocząć delikatnie, np. od krótkich spacerów lub rowerowych przejażdżek. Stopniowo warto wprowadzać w życie więcej ruchu i przede wszystkim każdą wolą chwilę spędzać na świeżym powietrzu.

 

Aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem kuracji oczyszczających organizm, ponieważ wysiłek przyspiesza wydalanie toksyn. Należy również pamiętać o tym, żeby pić wodę, często wykonywać peelingi i masaże, np. rękawicą sizalową. Dzięki temu skóra będzie w lepszej kondycji, a oczyszczanie znacznie skuteczniejsze.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13