Jak schudnąć do lata?
© Alena Ozerova/Adobe Stock

Przygotowanie ciała do lata – jak zdążyć z formą do lata?

Jak schudnąć do lata?
© Alena Ozerova/Adobe Stock

Jak schudnąć do wakacji? – to pytanie pojawia się w głowach wielu kobiet już wtedy, gdy w powietrzu czuć wiosenną aurę. Podstawą dla osób, które chcą zdążyć z formą do lata jest zdrowe odżywianie i regularna aktywność fizyczna. Niezbędna jest również kuracja antycellulitowa i pielęgnacja skóry całego ciała.

 

Okres jesienno-zimowy nie służy odchudzaniu – wręcz przeciwnie obszerne swetry doskonale tuszują kilka nadprogramowych kilogramów. Wraz z przyjściem wiosny zmienia się garderoba, a wraz z nią pojawia się niepokój o to, czy będziemy dobrze prezentować się w bikini. Dlatego też już w pierwszych tygodniach wiosny warto wdrożyć w życie plan, który pozwoli przygotować ciało na nadejście lata.

Przygotowanie ciała do lata – zdrowe odżywianie

Podstawą w przygotowaniu ciała do lata jest zmiana swojego stylu życia – należy zrezygnować z niezdrowych przekąsek (w tym słodyczy, chipsów, fast foodów), napojów gazowanych i tłustych potraw. W zamian należy włączyć do swojej diety owoce i warzywa, gotowane i pieczone mięso (najlepiej kurczaka i indyka), jajka, chudą wędlinę i produkty wysokobiałkowe. Przed zmianą sposobu żywienia można przeprowadzić 7-dniową detoksykację organizmu, która polega na piciu 5 koktajli dziennie: jednego owocowego, dwóch warzywno-owocowych i dwóch warzywnych.

Jak zdążyć formą do lata? – aktywność fizyczna

Kolejnym krokiem w przygotowaniu formy do wakacji jest regularna aktywność fizyczna. Dobór treningu powinien być podyktowany celem – kobiety, które chcą schudnąć, powinny postawić na intensywne treningi cardio, np. bieganie, pływanie, aerobik, skakanie na skakance, itp. Z kolei kobiety, które chcą wysmuklić sylwetkę, dodać jędrności swojemu ciału i zbudować masę mięśniową, powinny wybrać trening siłowy.

Przygotowanie skóry do upałów

Ważnym etapem w przygotowaniu ciała do lata jest również właściwa pielęgnacja skóry. Dotyczy to przede wszystkim kuracji antycellulitowej, której częścią jest już aktywność fizyczna. Dobrze sprawdzą się także masaże i peelingi, a także intensywne nawilżanie skóry za pomocą olejków i balsamów. Warto pamiętać również o skórze twarzy, do pielęgnacji której najlepiej użyć serum i rozświetlającego kremu. Ponadto wraz z przyjściem wiosny zaleca się rezygnację z ciężkich podkładów na rzecz kremu BB lub CC.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13